Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Невчасна ідея. Глава УГКЦ прокоментував неоднозначні плани Ватикану

Цими днями на ім’я Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, надійшло багато звернень від вірних Церкви та громадянського суспільства з України та з-за кордону з проханням прокоментувати задум, щоб під час цьогорічної Хресної дороги, яка щороку відбувається в Римі у Страсну п’ятницю за григоріанським календарем, Хрест спільно несли українці і росіяни.

Також Главу УГКЦ просили переказати до Апостольської столиці велике обурення та несприйняття цього задуму з боку українців усього світу.
У своєму коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив: «Вважаю таку ідею невчасною, двозначною і такою, що не враховує контекст військової агресії росії проти України. Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної дороги є незрозумілими і навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села. Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання».
Глава УГКЦ розповів, що вже переказав до Ватикану ті численні негативні реакції багатьох єпископів, священників, монахів і монахинь та мирян, які переконані, що жести примирення між нашими народами будуть можливими лише тоді, коли закінчиться війна та винні в злочинах проти людяності будуть справедливо засуджені.
Предстоятель УГКЦ попросив переглянути цей проєкт. «Сподіваюся, що моє прохання, прохання вірних нашої Церкви, прохання вірних Римо-Католицької Церкви в Україні буде почуте», – сказав Блаженніший Святослав.
За словами посла України у Ватикані Андрія Юраша, “українське Посольство при Святому Престолі розуміє та поділяє загальну стурбованість української та багатьох інших спільнот щодо ідеї… Зараз ми працюємо над питанням, намагаючись пояснити неможливість його реалізації та очікувані наслідки”.

“Кожен буде знати цих “героїв” в обличчя: Влада Тернопільщини обіцяє жорстко карати псевдоволонтерів

Які російські товари і сервіси ще продаються в Україні