Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

На Тернопільщині зареєстрували петицію про заборону УПЦ МП в Україні

У Тернопільській обласній раді зареєстрували петицію “Щодо підтримки законопроекту про заборони УПЦ МП в Україні”.

Автор петиції Кударевко Леся пропонує звернутися до територіальних парафій УПЦ, що перебувають в єдності з московським патріархатом, з проханням змінити конфесію на Православну Церкву України, яка була утворена в процесі Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року.

Текст петиції:

“московія нагло та підло напала на Україну і її армія вбиває, гвалтує українське населення уже більше місяця, а ще раніше – багато років. За цей час війни убито кілька тисяч українських мирних громадян. Московія погрожує повним винищенням українців, захопленням усіх її територій, руйнуванням міст та сіл нашої держави. Тим часом, московська церква продовжує своє існування і діяльність в Україні. В московії, як відомо з багаточисленних відео, московські попи освячують зброю, якою рашисти їдуть вбивати українських воїнів. Уже давно розпочався рух в Україні серед мирян щодо переходу з московського патріархату до Православної Церкви України.

Нажаль, з початку повномасштабного вторгнення москалів, цей процес гальмується прихильниками УПЦ МП, попри бажання вірян змінити конфесію. І хоча уже більше 50 релігійних громад вирішили вийти з підпорядкування московського патріархату та РПЦ. Але насправді це дуже мала кількість. Існує потреба в підсиленні бажання переходу українських парафіян до справжнього православ’я, а не вірувати в облудне московське. Адже сьогодні московська церква уже на приватній власності дозволяє будувати свої церкви, що є повністю неприпустимим. Тому для підсилення процесу мирного переходу з московського патріархату Тернопільська обласна рада має звернутися до територіальних парафій УПЦ що перебувають в єдності з московським патріархатом з проханням змінити конфесію на Православну Церкву України, яка була утворена в процесі Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року. Також, вважаю за необхідне, Тернопільській обласній раді підтримати законопроект щодо заборони УПЦ МП в Україні”, – йдеться у тексті петиції.

Збір підписів триватиме ще 83 дні. Уже проголосували 112 осіб, необхідно 1000 голосів.

У Тернополі одну з вулиць пропонують назвати на честь загиблого добровольця Андрія Дрьоміна

“Ворожа куля обірвала життя”: Тернопільщина “живим коридором” зустрічає тіло загиблого Героя (ФОТО)