Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

До тернополян телефонують шахраї і називаються посадовцями цивільно-військових адміністрацій

Шахраї, представляючись посадовцями цивільно-військових адміністрацій, просили допомогти на потреби армії.

Тернопільські правоохоронці отримали інформацію про те, що до жителів обласного центру телефонують, пишуть смс-повідомлення невідомі особи, називаються посадовцями цивільно-військових адміністрацій і просять гроші та іншу допомогу на потреби армії. З’ясувалося, це справа шахраїв.

«На даний час ми активно співпрацюємо з банківськими установами, де були відкриті рахунки, на які просили перечислювати кошти, аби заблокувати ці рахунки та заморозити надходження», –  зазначив на брифінгу начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол.

Як з’ясувалося,  дзвінки та смс-повідомлення надходили з  однієї зі східних областей, найімовірніше, з установ виконання покарань. Уже встановлено особу, яка знімала ці кошти, щоправда, сума невелика –дві тисячі гривень. Тернопільські поліцейські розпочали кримінальне провадження за фактом шахрайства – частина 3 статті 190 ККУ.

Олександр Богомол закликав жителів області бути відповідальними, здійснюючи пожертви, адже є ті, хто норовить збагатитися на війні.

Аби впевнитися, що ваші кошти будуть спрямовані саме на допомогу, а не потраплять у кишеню шахраям, варто дотримуватися кількох простих правил:

У благодійного фонду, котрий займається збором коштів має бути сайт з інформацією про засновників та волонтерів, а також документи, які дозволяють їм здійснювати цю діяльність.

Перевірте, чи публікує фонд фінансові звіти про свою роботу. Справжній благодійний фонд має регулярно звітувати про те, на що витратив кошти. Звіти мають бути на сайті з чіткою періодичністю, а також бути зрозумілими.

Якщо у вас просять гроші на вулиці, навряд чи вийде стовідсотково впевнитися, що це не шахраї. Великі організації частіше організовують аукціони, концерти та благодійні акції для того, щоб зібрати кошти.

В організації має бути телефон, за яким вам мусять дати відповіді на ваші запитання.

Деякі організації на сайті та/чи у своїх соціальних мережах виставляють фотозвіти про передачу тих чи інших товарів, на які збиралися кошти.

Головне – не соромтеся ставити додаткові запитання, просити у посередників і фондів, які збирають гроші, документи, фотографії, контакти та звіти.

 

У Тернополі штучно завищують ціни на квартири? Поліція проводитиме рейди (ВІДЕО)

Шахрай, що обіцяв вивезти чоловіків закордон за гроші, перерахував удвічі більшу суму на потреби ЗСУ