Чи стане 16 лютого українським днем на Олімпіаді в Пекіні?

Сьогодні на старт вийдуть три українських олімпійських чемпіони, причому в видах, де вони і здобували золоті нагороди Ігор.

Ще перед початком Олімпіади в Пекіні ми виділяли 16 лютого, як особливий день на Іграх. Саме на сьогодні було заплановано змагання в жіночій біатлонній естафеті (у цьому виді Україна здобувала нагороди на трьох попередніх чемпіонатах світу – тобто на всіх, які відбулися в олімпійському циклі) та чоловічих акробатичних стрибках у фристайлі, де виступає наш чемпіон попередніх Ігор і кілька молодих талантів. І ось цей день прийшов, хоча на початку – про вчорашні змагання.

Та особливо писати і немає про що – були сподівання на чоловічу естафету, але кілька провалів на етапах відкинули нашу команду на 9 місце. Кременецький двоборець Дмитро Музичук посів 32 місце в змаганні з великого трампліну, знову випередивши усіх трьох росіян. А найголовніше, що двоє наших фристайлістів зуміли пройти кваліфікацію і виступлять сьогодні у фіналі.

Усі медалісти 15 лютого:

Гірськолижний спорт (даунгіл, жінки): 1. Корінн Зутер (Швейцарія), 2. Софія Джоджіа (Італія), 3. Надія Деладжо (Італія)

Біатлон (естафета, чоловіки): 1. Норвегія, 2. Франція, 3. ОКР

Бобслей (двійка, чоловіки): 1. Франческо Фрідріх (Німеччина), 2. Йоганнес Лохнер (Німеччина), 3. Крістоф Гафер (Німеччина)

Фристайл (слоупстайл, жінки): 1. Матільда Гремо (Швейцарія), 2. Айлін Гу (Китай), 3. Келлі Сілдару (Естонія)

Лижне двоборство (великий трамплін, чоловіки): 1. Йорген Граабак (Норвегія), 2. Єнс Офтебро (Норвегія), 3. Акіто Ватабе (Японія)

Сноубординг (біг-ейр, жінки): 1. Анна Гассер (Австрія), 2. Зої Садовські-Сіннотт (Нова Зеландія), 3. Кокомо Мурасе (Японія)

Сноубординг (біг-ейр, чоловіки): 1. Су Їмін (Китай), 2. Монс Ройзланд (Норвегія), 3. Макс Парро (Канада)

Ковзанярський спорт (персьют, жінки): 1. Канада, 2. Японія, 3. Нідерланди

Ковзанярський спорт (персьют, чоловіки): 1. Норвегія, 2. ОКР, 3. США.

Загальний залік

Після вчорашнього дня лідери загального заліку норвежці пішли у ще більший відрив.

  1. Норвегія – 12 “золотих” +7 “срібних” +7 “бронзових”
  2. Німеччина – 9+6+3
  3. США – 7+6+4
  4. Австрія – 6+6+4
  5. Нідерланди – 6+4+3
  6. Китай – 6+4+2
  7. Швеція – 5+3+3
  8. Швейцарія – 5+0+5
  9. ОКР – 4+7+9
  10. Франція – 3+7+2

За кого вболівати сьогодні?

Отож, що відбуватиметься сьогодні? Уже за кілька годин на старт вийде команда наших біатлоністок, щоб змагатися за нагороди в естафеті. Цього сезону наші дівчата виступають не дуже вдало і мають тільки 9-ий рейтинг, не дуже позитивний настрій у нас і від їх попередніх виступів на Олімпіаді. Однак українки вже неодноразово демонстрували, що вміють збиратися саме на вирішальну естафету, і це «український» вид програми. Сподіватимемося, що їм це вдасться і сьогодні. Тим більше, що 8 років тому Олена Білосюк (Підгрушна) і Юлія Джима здобували вже золоті олімпійські медалі.

А о 13.00 розпочнеться фінал у фристайлі. Програма українського олімпійського чемпіона Пхьончхангу-2018 Олександра Абраменка, яку він заявив на фінал, входить до топ-3 за складністю. Вчора він подолав кваліфікацію з першої спроби. А молодий Олександр Окіпнюк, який також виступить у вирішальному турі, за другий свій стрибок у вчорашній кваліфікації набрав одну з найбільших сум на змаганні – 125 балів. Цими двома фактами сказано все…

Однак будемо тут детально роздумувати над шансами, просто очікуємо позитива, якого так мало дарує нам ця Олімпіада.

Розклад усіх змагань українців у середу, 16 лютого:

09:15. Юлія Кроль, Марина Анцибор: лижні перегони (командний спринт, півфінал)

09:45. Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Білосюк: біатлон (естафета)

13:00. Олександр Окіпнюк, Олександр Абраменко: фристайл (лижна акробатика, фінал)

13:30. Уляна Дуброва: шорт-трек (1500 м, чвертьфінал).

Бойко Роман

This website uses cookies.