День на Олімпіаді: особистий рекорд санкаря Мандзія, золото Нової Зеландії і анонс 7 лютого

Підсумки 6 лютого на Олімпіаді та розклад 7 лютого.

Українці на Олімпіаді

У другій медальний день українці були далекі від п’єдесталів. Наші санкарі Антон Дукач і кременчанин Андрій Мандзій фінішували в третьому десятку. Андрій Мандзій посів 27-ме місце, яке поки є найкращим для нього на Олімпіадах. У Сочі-2014 Андрій посів 31-ше місце, а в Пхьончхані-2018 – 40-ве.

Стрибун з трампліну Євген Марусяк фінішував 47-им. Отож, всі сподівання переносимо на завтрашню добу.

А ось екзотична Нова Зеландія зуміла здобути перше золото в історії зимових Ігор. 20-річна сноубордистка Зої Садовські-Сіннотт стала володаркою першого в історії ціжї країни “золота” на Зимових Олімпіадах. До цього найкращим результатом Нової Зеландії на Зимових Іграх було “срібло” у 1992 році, володаркою якого стала гірськолижниця Аннеліз Кобергер.

Загалом медаль Садовські-Сіннотт стала всього лише четвертою для Нової Зеландії на Зимових Олімпійських іграх. Причому на попередній Олімпіаді у Пхьончхані новозеландські спортсмени здобули дві “бронзи”. І саме на рахунку Садовські-Сіннотт дві медалі Олімпійських ігор. Вона є одноосібною лідеркою за кількістю олімпійських нагород в історії Нової Зеландії.

Усі медалісти другого змагального дня Олімпіади-2022

Лижні перегони (скіатлон): 1. Алєксандр Большунов (ОКР), 2. Дєніс Спіцов (ОКР), 3. Ііво Нісканен (Фінляндія)

Фристайл (могул): 1. Джакара Ентоні (Австралія), 2. Джаелін Кауф (США), 3. Анастасія Смірнова (ОКР)

Санний спорт (одиночний турнір): 1. Йоганнес Людвіг (Німеччина), 2. Вольфганг Кіндль (Австрія), 3. Домінік Фішналлер (Італія)

Стрибки з трампліна (нормальний трамплін): 1. Рьою Кобаясі (Японія), 2. Мануель Феттнер (Австрія), 3. Давід Кубацкі (Польща)

Сноубординг (слоупстайл): 1. Зої Садовські-Сіннотт (Нова Зеландія), 2. Джулія Маріно (США), 3. Тесс Коуді (Австралія)

Ковзанярський спорт (5000 метрів): 1. Нільс ван дер Пул (Швеція), 2. Патрік Рьост (Нідерланди), 3. Гальгейр Енгебротен (Норвегія).

Медальний залік

Після другого медального дня в заліку нагород лідерство утримують норвежці. Щоправда дві золотих медалі тепер в активі і шведів.

1. Норвегія – 2 “золота” + 0 “срібло” + 1 “бронза”

Анонс 7 лютого

Завтра нас чекає другий старт у біатлонній програмі. Після Олени Білосюк на коронавірус захворіла й інша біатлоністка нашої збірної Дар’я Блашко, отож, завтра в індивідуальній гонці стартують тільки три спортсменки. З Києва вже викликано додатково Анастасію Меркушину, але чи замінить вона когось в нашій збірній визначиться найближчими днями.

Стартує завтра і молода кременецька санкарка Юлія Туницька.

Розклад виступів українців на 7 лютого:

03:30. Анастасія Шепіленко: гірськолижний спорт (гігантський слалом, перший спуск); 08:30 – другий спуск.

06:00. Іван Ковбаснюк: гірськолижний спорт (швидкісний спуск).

11:00. Ірина Петренко, Юлія Джима, Валентина Семеренко: біатлон (індивідуальна гонка).

13:50. Олена Стецьків, Юліанна Туницька: санний спорт (одиночки, перший заїзд); 15:30 – другий заїзд.

Дівчина із Теребовлі виступила на “Голосі країни” (ВІДЕО)

У Тернополі посилять контроль за карантином: де саме?