Немовля, яке у Товстому викинула мати, відсвяткував свій перший Новий рік у лікарні в Тернополі.
Дмитрику, якого в листопаді мати лишила на покинутому молокозаводі в Товстому, планують шукати прийомних батьків. Про це Суспільному розповів директор служби у справах дітей Товстенської громади Василь Кузь.
Як розповів керівник Бучацької прокуратури Михайло Носовський, генетична експертиза підтвердила її материнство.
За його словами, тепер мають перевірити, чи була в жінки післяпологова депресія. Якщо з’ясується, що вона була, то її можуть відправити на лікування. В іншому випадку – справу передадуть до суду.
У лікарню хлопчик потрапив з вулиці. Його знайшли в господарчій сумці на закинутому молокозаводі. Малюк важив 2, 5 кілограми, в нього було переохолодження і бактеріальна пневмонія.
Дмитрика годували дитячими сумішами, які до лікарні приносили небайдужі люди. Тернополяни також дарували йому підгузки та одяг. Ім’я хлопчику дали працівники служби у справах дітей. А ще вписали в особову справу в графу “батьки” вигадані імена.
“Дитині надано статус позбавленої батьківського піклування. Вона тимчасово влаштована в Тернопільський обласний реабілітаційний центр розвитку дитини в місті Тернополі. На термін пів року, до вирішення питання правоохоронних органів про встановлення батьківства”, – каже Василь Кузь.
“Вона попереднього в лікарні, чи в туалеті кинула. Десь якогось першого чи другого через місяць після того, як народила, сама від нього втекла, залишила чоловікові. І він до того няньчився. А потім знов завагітніла і знову є біля нього”, – каже житель села Нагоряни Володимир Тухлінович.
Фізично дитина зараз повністю оговталась і здорова. Про це розповіла виконувачка обов’язків медичної директорки Лариса Семків. Хлопчик добре їсть, по 7 разів на добу. І вже важить понад 4 кілограми. Молочну суміш для нього приносять волонтери.
“Він такий, як всі діти. Коли голодний, то він дає звук. Коли памперс переповнений, він плаче. І так, як всі діти він хоче людського тепла, людських рук”, – каже Семків.
This website uses cookies.