У 19-му та на початку 20-го століття Микулинці були одним із центрів виробництва цегли.
Унікальні екземпляри в смт зберігаються й досі. Про це розповів місцевий краєзнавець Андрій Капуста у Facebook-спільноті “Історичні мандрівки”.
“На сьогодні відомо близько 10 різновидів клеймування Микулинецької цегли, яка практично невідома широкому загалу філобрікерів України.
Але першопрохідцем у цьому напрямку став Микулинецький центр творчості дітей та юнацтва. Тут здійснили першу спробу зібрати, дослідити та зберегти ці цікаві артефакти минулого з Микулинець та інших населених пунктів краю. Збірка цегли, яка експонується в цьому позашкільному закладі, налічує кілька десятків одиниць і постійно зростає”, – зазначив дослідник.
Чоловік пропонує підтримати ініціативу центру творчості та просить мешканців краю поповнити колекцію. Можливо, в майбутньому вона започаткує музей цегли в Микулинцях.
“Із місцевих виробників цього будівельного матеріалу відомі J. Zachar та Br. Katz, які виготовляли якісний “продукт”. Згідно тодішніх вимог законодавства, кожен виробник цегли зобов’язаний був її клеймити. А така таврована цегла є цінним джерелом інформації для істориків та краєзнавців. А ще стара цегла є пам’яткою історії, що відображає життя суспільства, яке її створило”, – додав краєзнавець.
This website uses cookies.