Новорічно-різдвяне таксі облаштував Михайло Мацьо з Тернополя. Він прикрасив свій автомобіль гірляндами і новорічним декором. До усіх пасажирів чоловік звертається однаково: «Вітаю вас у 202-й машині». Роздає пасажирам цукерки. Запалює гірлянди в машині, дмухаючи в повітря і клацанням пальців переключає режими світіння.
– Минулого року я роздав трохи менше солодощів – майже 95 кілограмів, – розповідає пан Михайло. – Хоч щороку до 130 кілограмів цукерків.
Михайло Мацьо отримав вищу освіту. Таксує вже п’ять років.
– Це Віра, Люба і Надія, – таксист показує на іграшки і червоні шапки, які одягнув на спинки крісел. – Багато хто питається, чому Надя на задньому сидінні. Усе просто. Коли не вистачає любові і віри, то надія точно «попхає» нас вперед. Новорічних персонажів назвали мої пасажири. А ось біля мене Колян – лінивий ельф. Дехто думає, що це святий Миколай чи Дід Мороз. Але ні, це таки лінивий ельф. Він не хотів працювати на фабриці святого Миколая, бо вважає за краще у тернопільському таксі поліпшувати настрій людям. Тепер їздить зі мною. Дуже любить алкогольний напій «Джек Деніалс», але ще на нього не заробив.
На казкову атмосферу в машині пасажири реагують по-різному. Більшості подобається, пише “Про.Те”.
– Дехто висловлює свої позитивні емоції нецензурною лексикою, – сміється таксист. – Таких пасажирів майже 40 відсотків.
Якось підвозив одного хлопця. Видно, що наркоман, бо в нього були розширені зіниці. А я тут запустив свою магію: дмухнувши, увімкнув гірлянду. Пасажиру саме в той час хтось зателефонував. Він вперся у заднє сидіння і каже: «Толік, я до тебе передзвоню, бо по ходу приход зловив».
Є ще категорія людей, здебільшого чомусь російськомовні, яких називаю вампірами. Їм приблизно 50-60 років. Коли вмикаю гірлянду, вони обурюються: «Виключите, виключите, бьет по глазам». Їх небагато. Протягом минулого року такі не траплялися. Бувало раніше.
Одного разу підвозив хлопців, які монтують музичну апаратуру для сцени. Вони були вражені, коли я дмухав, а гірлянда вмикалася або вимикалася. А як перемикав режими клацанням пальців, то вони мало не силою витягли з мене інформацію, які датчики я використав. Я сам усе продумав і обладнав. Гірлянда із Запоріжжя, трансформатор із Дніпра, одні датчики польські, а інший з Харкова. І, звісно, руки тернопільські – мої.
Михайло Мацьо щоразу по-іншому декорує автомобіль відповідно до свята. Готується до цього ретельно
– Колеги-водії постійно цікавляться: «Ну покажи, що ти цього разу в машині зробив». На Геловін прикрашаю машину павутинням і всякими страшилками. Цього року поставив тушонку з «Путіна» на передній панелі і великого павука Георгія. На день святого Валентина оздоблюю машину сердечками. Прикрашаю і на 8 Березня, на Великдень, до Дня Конституції і Незалежності.
На Різдво я поставлю рушнички, дідух, кутю. Це моє робоче місце, а я дуже люблю свята. Якщо сам собі не створю хороший настрій, то ніхто для мене цього не зробить. Мій дід колись сказав такий парадокс: «Якщо ти живеш для когось, то в результаті тебе зневажають і за ворога мають ті, для кого ти живеш. Для кого би ти не жив – нема значення. Коли живеш для себе, зразу тебе починають поважати і любити». Треба діяти так, як вважаєш за потрібне, а не щоби комусь сподобатися . Тому що світові не потрібні дві однакові думки. Світові, можливо, цікавий ти і те, що ти можеш створити. Ми, водії таксі, філософи. Якщо багато людей йдуть до психологів і священників, то до кого ходять самі психологи і священники? Правильно, до нас, таксистів.
Життя дуже коротке. 20-річний думає, що в нього дуже багато часу, а в нього на 20 років вже менше стало. Якщо витрачати свій час на те, що не любиш, то це дуже сумно. Тоді можна впасти в депресію і увійти в те, що люди називають кризою середнього віку.
У салоні пан Михайло вмикає тематичну музику. Переважно українську.
– По радіо часто звучить те, що мені не дуже подобається, – розповідає чоловік. – Тому музику підбираю сам. Люблю пісні Скрябіна, гурту «Океан Ельзи», «Друга ріка», «Плач Єремії». Тепер багато хорошої музики. Є що послухати в дорозі. Під свята маю добірку новорічної і різдвяної музики. До Дня святого Валентина вмикаю романтичну музику. До Дня Незалежності теж є окрема патріотична добірка. На Покрову вмикаю українські повстанські пісні.