Під ОВДП маються на увазі облігації внутрішньої державної позики. Це один із найбезпечніших способів вкладень.
Завдяки відсутності оподаткування ОВДП — хороша альтернатива депозитам. Інвестування в облігації внутрішньої державної позики не вимагають ніяких спеціальних навичок. Вклад, незалежно від суми, буде повністю повернуто разом із купонним прибутком. Досить висока процентна ставка дозволяє перекрити інфляцію та отримати доходи. При цьому мінімальна сума становить усього 11 500 грн. Розповімо більш детально про цей фінансовий інструмент.
ОВДП краще депозиту?
Найпростішим рішенням при бажанні відкласти гроші та захистити їх від знецінення ще недавно вважався банківський депозит. На жаль, процентна ставка не здатна перекрити навіть інфляцію, а тому такий фінансовий інструмент поступово втрачає популярність. Облігації внутрішньої державної позики https://ffin.ua/service/prodadg-derdgavnykh-obligatsiy, навпаки, викликають куди більшу цікавість в інвесторів. На відміну від них депозит:
- гарантує граничний ліміт виплат у разі ліквідації банку 200 тис. грн;
- менш дохідний;
- зобов’язує виплатити 19,5% від прибутку (18% — податок, 1,5% — військовий збір).
Крім того, це не досить гнучкий спосіб інвестування. Якщо ви побажаєте вибрати варіант депозиту з можливістю дострокового розірвання або отримання щомісячної виплати, то процентна ставка істотно знизиться. ОВДП реально продати вже через півроку, а якщо знадобиться, то й раніше, використовуючи можливості вторинного ринку. Водночас ліквідність не знизиться. Також інвестор може розраховувати на щомісячне нарахування купонного прибутку. Процентна ставка за облігаціями внутрішньої державної позики фіксується одразу на весь термін їхнього обігу. Це дозволяє створити пасивний дохід (наприклад, на п’ять років).
Крім того, якщо ви бажаєте отримувати виплати щомісяця, а також виберете опцію можливості «дострокового закриття» депозиту в банку, процентна ставка істотно знизиться. У той самий час облігації можна продати через шість місяців (завдяки зворотному викупу в брокера) або раніше на вторинному ринку. Це ліквідний актив. Прибуток нараховується щомісяця. Також до переваг належить фіксація процентної ставки на весь термін обігу. Ви можете придбати ОВДП та отримувати стабільний пасивний дохід, наприклад, 5 років.
Як купити ОВДП?
Фізичні особи не дуже часто використовують такий інструмент. Це пов’язано з малою інформованістю та високим порогом входу (від 500 тис. грн). Одночасно за допомогою брокера будь-який охочий може купити облігації внутрішньої позики на суму від 11 500 грн. Для цього достатньо звернутися, наприклад, до компанії «Фрідом Фінанс Україна» https://ffin.ua/. Треба лише пройти реєстрацію на сайті або відвідати один з офісів. Також ви зможете торгувати на фондовому ринку, брати участь в IPO, проходити навчальні курси та багато іншого.