Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Петро Заставецький: «Тримати руку на пульсі життя Підгаєцької громади»

Петро Заставецький

Час поспішає вперед, залишаючи в минулому те, що стає рядками історії. У жовтні 2020-го політична партія «За майбутнє» на Підгаєччині отримала три місця у депутатському корпусі, заручившись довірою 10,55 відсотка виборців. Відтоді на благо Підгаєцької громади і трудяться учасники команди Івана Чайківського – депутати від ПП «За майбутнє». Координує роботу однодумців керівник фракції, член постійної комісії з питань земельних відносин та природокористування Петро Заставецький.

В громаді на першому місці має бути господарка

На сесіях міської ради депутати з команди Івана Чайківського завжди були і є активними. Особливу наполегливість виявляють у питаннях економічного розвитку громади, розв’язанні соціальних проблем.
– Хочу подякувати депутатам фракції, а саме Цяпуті Ганні Миколаївні та Козлику Григорію Григоровичу, за ту працю, котру вони роблять для своїх округів будучи депутатами міської ради, – починає свою розповідь Петро Заставецький.  Громада – живий організм, кожна ланка якого важлива і необхідна. Тому звертаємо увагу на запити і потреби мешканців усіх населених пунктів, особливо віддалених, куди десятиліттями не сягав погляд владних мужів із райцентру чи області. А проблем нагромаджувалося чимало.
Комусь може здаватися дрібничкою, що крізь старі вікна в класи задуває вітер чи на стелі контурною мапою розповзлися тріщини, мовляв, є стратегічні плани побудови тут чи там об’єктів соцкультпобуту. Воно, як повторював відомий літературний герой, так і трішечки не так. Бо життя не може піддаватися масштабуванню.

“Людина живе нині і тут – має відчувати свою приналежність до спільноти і турботу спільноти про неї, Петро Заставецький.

Представники нашої фракції працювали над програмою розвитку сільських територій Підгаєцької міської територіальної громади на 2021–2025 роки, вносячи корективи, надиктовані зверненнями жителів, виплекані власним досвідом і баченням насущних питань. Підтримали й програму фінансового сприяння КНП «Підгаєцька центральна міська лікарня» Підгаєцької міської ради на 2021–2023 роки», бо від функціонування цього медзакладу немалою мірою залежить організація надійної охорони здоров’я підгайчан.

На сторожі справедливості

Важливий елемент роботи будь-якого депутата – контакт з людьми, розуміння їх проблем та готовність захистити їх від свавілля.
– Депутати фракції також підтримували звернення жителів проти закриття шкіл у громаді; прохання жителів села Заставче залишити в їх користуванні сільське пасовище, – розповідає голова фракції «За Майбутнє» Петро Заставецький.  Дотримуючись принципів справедливого розподілу коштів громади, ми виступили ініціаторами зменшення видатків на численний чиновницько-бюрократичний апарат. Усе має базуватися на принципах доцільності, а тому депутати нашої фракції зверталися з вимогою скоротити витрати на утримання Підгаєцької міської ради.
Так, Україна переживає енергетичну кризу. Але ж не можна всі її наслідки перекидати на плечі населення і дрібного та середнього бізнесу. Якщо другі під тиском «газового батога» опиняюся перед загрозою згортання виробництва, то перші хронічно загалом неплатоспроможні. Хіба можна в бідного забирати останню сорочку?! Тому депутати нашої фракції одноголосно підтримали звернення Підгаєцької міської ради до президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості підвищення тарифів на послуги з постачання та розподілу природного газу й електроенергії для населення

Добрі справи Підгаєцької команди Чайківського
І конкретні добрі справи мають на рахунку депутати із команди Івана Чайківського. Фракція допомагала коштами (а це 10 тисяч гривень) команді села Голгоча, яка брала участь в обласних змаганнях «Краще спортивне село»; у співпраці із народним депутатом України Іваном Чайківським та першим заступником голови Тернопільської обласної ради Володимиром Болєщуком, ініціювали капітальний ремонт приміщення музичної школи в Підгайцях і закупівлю чотирьох дитячих майданчиків у селах громади.
– В «арсеналі» наших засобів боротьби за добробут громади – депутатські звернення, каже пан Петро. Вони стосувалися, наприклад, закупівлі зимових шин для автомобіля КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги»; ремонту вулиць у селі Червень; заміни вікон в Угринівській ЗОШ І–ІІ ст.; забезпечення питною водою школу у селі Гнильче.

Ініціювали, допомогли та домоглися:

  • збільшення фінансування дитячого футболу на 2021 рік;
  • виділення коштів на ремонт аварійної стелі у Мужилівській ЗОШ І–ІІ ст.;
  • налагодження тіснішої взаємодії із службою автомобільних доріг в області щодо ремонту моста у Підгайцях.
  • фінансовою допомогою на розчищення вулиць селі Голгоча, Угринів від снігу та благоустрою села Яблунівка;
  • підтримки народного аматорського хору «Оберіг» із села Мужилів для участі у XV фестивалі стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні «Дзвони Лисоні»;
  • ремонтом воріт і закупівлю фарби для Мужилівської ЗОШ,
  • ремонтом спортивного майданчика села Голгоча;
  •  участю у висадженні липової алеї та відновленні автобусної зупинки в с. Яблунівка);
  • допомагали продуктами літнім людям сіл Степове, Гнильче, Голгоча;
  • подбали про солодкі подарунки дітям із сіл Вага, Литвинів до дня святого Миколая.

Допомога від нардепа та обласної команди
Не все можна брати тільки на своє плече, бо не до снаги. Але значно легше, коли за плечима є підтримка народного депутата від округу та команди “За майбутнє” в Тернопільській обласній раді.

– Ми зверталися і отримали допомогу від народного депутата України Івана Чайківського у питаннях встановлення дитячого ігрового майданчика в Мужилівській ЗОШ, Голгочанському дитячому садочку, а також  до першого заступника голови Тернопільської обласної ради Володимира Болєщука щодо капітального ремонту вулиці Шевченка у с. Мужилів, дороги в село Голгоча.
Це тільки окремі позитивні факти, які допомагають нам змінювати життя Підгаєцької громади на краще.
Упевнений, що в 2022-му зуміємо зробити ще більше корисних справ, втілити в життя нові ідеї, донести до відома влади потреби мешканців громади, – підсумовує Петро Заставецький.
Записав Дмитро МАЗЕНКО

У Тернополі на заправці чоловік палицею побив жінку

У пабі в центрі Тернополя рятували 18-річну дівчину