Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Це була людина – епоха: на Тернопільщині помер 99-річний повстанець, політв’язень Микола Самиців (ФОТО)

На Тернопільщині помер учасник збройної боротьби ОУН та політв’язень Микола Васильович Самиців. Серце повстанця зупинилося 20 січня.

“Зі смутком сповіщаємо, що 20 січня 2022 року відійшов у вічність зборівчанин Самиців Микола Васильович (07.05.1922 – 20.01.2022). Це була людина – епоха. Життєвий шлях тернистим виміром проліг майже у 100 літ”, – йдеться у публікації.

Поховали 21 січня у Зборові.

 

Довідка

Микола Самиців народився 7 травня 1922 року у селі Денисів, тоді ще Бережанського повіту.У 18 років він вступив до лав Організації Українських Націоналістів. У 1940-41 роках отримав вишкіл підстаршинської школи у місті Поморяни.

За наказом головного командира Романа Шухевича вступив до дивізії “Галичина”, де здобув офіцерське звання.

У 1944 році був учасником боїв під Бродами. Уникнувши полону, приєднується до лав Української Повстанської Армії, де продовжив боротьбу з більшовицькими бандами до поранення у 1946 році. А далі – вороже переслідування з довгими роками ув’язнення у сталінських і сибірських таборах із забороною повернення додому.

Наприкінці п’ятдесятих йому дозволили проживати у Стрию тоді Дрогобицької області. Там доля звела чоловіка із землячкою із міста Зборова Башуцькою Софією Степанівною.

У Тернополі виготовляли фальшиві довідки ПЛР-тестів (ФОТО)

Баба Яга у ступі спускалася згори: як у Тернополі 35 років тому відбувалося Свято Зими (ФОТО)