Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Заборона пластикових пакетів: як тепер українцям доведеться упаковувати продукти

В Україні з 10 грудня починає діяти перший етап обмежень обігу пластикової продукції, зокрема, заборона використання безкоштовних пластикових пакетів у сфері обслуговування. Яких саме пластикових продуктів стосується заборона, які є винятки та хто має сплатити штраф у разі порушення, читайте у матеріалі «Слово і діло».

Що заборонено

Виконувач обов’язків міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що з 10 грудня у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів.

Так, у Законі «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» визначено, що забороняється розповсюдження таких пакетів:

  • надтонких пластикових пакетів (товщина стінок менше 15 мікрометрів – 0,015 міліметра);
  • тонких пластикових пакетів (пакети із стінками завтовшки від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладних пластикових пакетів (матеріал для виготовлення складається з поліетилену та спеціальних добавок, які пришвидшують розкладання під дією кисню та ультрафіолету).

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.

Чого не стосується заборона

Водночас заборона не торкнеться біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинним упакованням, наприклад, для свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипких продуктів та льоду.

Біорозкладний пластиковий пакет розкладається за участю мікроорганізмів на елементи природного походження. Він має відповідати встановленим нормам щодо утилізації способом компостування.

Надтонкі пластикові пакети повинні відповідати окресленим параметрам:

  • ширина до 22,5 сантиметра (без бокових складок);
  • глибина до 34,5 сантиметра (з урахуванням бокових складок);
  • довжина до 45 сантиметрів (з урахуванням ручок).

На пластикові пакети, що відповідають вимогам, наноситься відповідне маркування.

Водночас, Міністерство економіки визначило мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною із стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах за один пакет з ПДВ:

  • без ручок (без бокових складок) – 2 грн;
  • без ручок (з боковими складками) – 2,5 грн;
  • з ручками (без бокових складок) – 2,5 грн;
  • з ручками (з боковими складками) – 3 грн.

Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети, який може встановлювати магазин чи інший суб’єкт господарювання.

Мінімальні роздрібні ціни не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети з описаними вище параметрами.

Які штрафи чекають на порушників

Державний контроль за дотриманням законодавства щодо розповсюдження пластикових пакетів здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю.

За розповсюдження пластикових пакетів накладається штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних (від 8 500 до 17 000 грн). Якщо протягом трьох років порушення повторюється, штраф збільшується у розмірі від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 7000 до 34 000 грн).

За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (від 1 700 до 3 400 грн). За повторне правопорушення – від 3 400 грн до 8 500 грн.

Штраф сплачує відповідний суб’єкт господарювання (наприклад, супермаркет) протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.

За порушення правил маркування біорозкладних пластикових пакетів передбачений штраф від 200 до 750 неоподатковуваних мінімумів (від 3 400 грн до 12 750 грн).

Джерело: “Слово і Діло”.

БК Тернопіль знову програв на останніх хвилинах

У Тернополі шукають чоловіка, який розраховувався у магазині чужою карточкою (ВІДЕО)