Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Підливали ліки в алкоголь, грабували і викидали в лісопосадку: тернопільські правоохоронці затримали групу злочинців

На брифінгу начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол розповів про найрезонансніші злочини, які правоохоронцям вдалося розкрити за останній час.

“У першу чергу хотів би повідомити, що вчора на території західної України поліція Тернопільщини разом із процесуальним керівництвом прокуратури області провели спецоперацію по затриманні групи злочинців у складі восьми чоловік.

Вони займалися кримінальною діяльністю в кількох областях.
Злочинна діяльність групи полягала у вчиненні злочинних нападів специфічним способом – група злочинців використовувала медичний препарат, який підливали жертвам в алкогольні напої.

Коли людина була безпорадною, користалися цим – грабували, використовували мобільні телефони, щоб оформити кредити, кошти перенаправляли на власні картки “, – повідомив пан Богомол.

Окрім того, очільник обласної поліції розповів, що перші випадки почали документувати ще у квітні. Група час від часу приїжджала на Тернопільщину, щоб втілити злочинні плани. Більшість жертв – чоловіки, хоча серед потепілих є й жінки.

“На території області зафіксовано вісім епізодів злочинної діяльності, а з урахуванням інших областей їх – десятки. Вчора провели 12 обшуків на території областей, затримали восьмеро людей. Сьогодні чотирьом із них обрано міру запобіжного заходу – взяття під варту.

Препарат, яким труїли людей – небезпечний. Це очні краплі, які при взяємодії з алкогольними напоями, призводять до того, що людина втрачає свідомість на години, а то й на пів доби. Прийшовши до тями, не пам’ятає, що з нею відбувалося”.

Пан Богомол перелічив низку побічних реакцій, прописаних в інструкції до препарату, які виникають внаслідок вживання великої дози. Зокрема, збудженість, погіршення психічного стану, порушення мови, втомленість, не розпізнавання предметів тощо. При вживанні у надвеликих дозах – зупинка дихання і кома.

“Бували випадки, що ми виявляли людей за межами міста, яких просто викинули в лісопосадку, в безпорадному стані, який міг призвести до незворотніх наслідків. Виявляли злочини через оперативні можливості.

Зараз, в таку холодну пору року, ми не хотіли очікувати зак гастролери знову з’являться на території нашої області і вирішили затримати. Провели спецоперацію.

Ми ініціювали брифінг, щоб донести до населення, що сьогодні є такий вид злочину і нажаль через велику кількість злочинців, потраждали дуже багато людей. Насамперед звертаюся до молодих людей, котрі люблять спілкуватися із незнайомцями. Своїх жертв злочинна група шукала в нічних закладах, наливайках, на території залізничних вокзалів. Вони знайомилися, втиралися в довіру, а тоді підливали препарат у випивку. Достатньо пів куба, щоб людина стала безпорадною”, – повідомив пан Богомол.

Очільник поліції каже, жертви втачали свідомість, а приходили до тями десь через 12-15 годин. Вони не розуміли, як вони потрапили у те місце, що з ними відбувалося. На автоматі добиралися додому. І лише згодом розуміли, що стали жертвами злочину.

На щастя летальних випадків серед постраждалих на Тернопільщині не було.

“Під час обшуків вилучили велику кількість чужих паспортів, телефонів, медичні препарати, транспортні засоби, телефони і записники злочинців, котрі теж вказують на те, що їхня злочинна діяльність розповсюдилсь на весь західний регіон.

Вчора до спецоперації долучили більше сотні поліцейських. До слова, серед злочинної групи є мешканці Тернополя, Івано-Франківська, а найбільше – львів’ян. Відтак злочинну групу затримали на територіях Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей”, -розповів головний поліцейський.

 

На Тернопільщині провели незвичний чемпіонат (ФОТО, ВІДЕО)

Помер відомий громадський діяч на Тернопільщині (ФОТО)