Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині у садочках подають неякісну воду

У Монастириськах представники Держпродспоживслуби перевірили якість води в освітніх закладах.

Система питного водопостачання, повинна гарантувати забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. Джерела та об’єкти питного водопостачання незалежно від їх типу, форми власності та підпорядкування з метою охорони та збереження природних властивостей води, запобігання забрудненню та засміченню, підлягають санітарній охороні.

Спеціалісти Монастириського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели позапланові заходи державного нагляду (контролю) у 4 закладах дошкільної освіти та 2 навчально-виховних комплексах, а також відібрали 6 проб води питної для лабораторних досліджень.

Згідно з результатами лабораторних досліджень вода питна (водопровідна), відібрана у двох закладах освіти, за мікробіологічними показниками (Загальні коліформи, КУО/100 см ) не відповідає ДСанПІН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

На директора дошкільного навчального закладу, який забезпечується водою з автономного джерела, складено протокол про адміністративне правопорушення вимог санітарного законодавства.

Керівнику комунального підприємства, яке здійснює централізоване водопостачання населення, надано припис. Керівникам та власникам закладів надано рекомендації щодо очистки та дезінфекції об’єктів водопостачання з проведенням обов’язкового повторного лабораторного контролю якості води питної.
За фізико-хімічними показниками (нітрати, мг/дм ; загальна жорсткість (сумарний вміст кальцію і магнію), ммоль/ дм ) вода питна (колодязь) не відповідає вимогам у закладі дошкільної освіти. Забруднену нітратами воду можна використовувати тільки для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях, тощо.

04.11.2021 року спеціалісти Монастириського управління провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) водопроводу щодо виконання вимог припису. Під час перевірки встановлено, що один пункт припису не виконано – не дотримується правовий режим зон санітарної охорони джерела водопостачання у межах першого, другого та третього поясів зони санітарної охорони джерела. За результатом перевірки складено протокол про адміністративне правопорушення на директора сільського комітету органу самоорганізації населення.

Жорстоко побив і згвалтував 19-річну дівчину: у Тернополі засудили чоловіка

Дорогу, яка з’єднує села Скала-Подільської громади, завершують ремонтувати Дорогу, яка з’єднує села Скала-Подільської громади, завершують ремонтувати