Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Тернополі медики показали колекцію предметів, які витягували у дітей зі стравохода та шлунка (ФОТО)

У приймальне відділення КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» все частіше звертаються батьки дітей, які ковтнули сторонній предмет: деталь від іграшки, монету, булавку, батарейку чи навіть ланцюжок.

Про це повідомляють на сторінці медзакладу.

– На фото колекція предметів, які витягали у дітей зі стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки медичні працівники відділення УЗД та функціональної діагностики КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР, – йдеться у дописі.

Потрапляння сторонніх предметів у шлунок є дуже небезпечним,  кажуть медики. Наприклад, гідрогелеві кульки. Збільшившись в розмірі, можуть призвести навіть до оперування дитини, а органи під дією магнітів зазнають високого тиску. Також у дітей дуже часто буває «синдром Рапунцель», який проявляється у вириванні свого волосся або чужого волосся й його ковтання, що також є небезпечним.
Стороннє тіло в стравоході викликає біль за грудиною, слинотечу, неможливість ковтнути навіть рідину, в дихальні шляхи можливе утруднене дихання, кашель. Інколи, таких дітей безуспішно довго лікують від бронхіту.

18-річна тернополянка Анастасія Бачинська — у топ-10 багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Новий та комфортний: в Острові капітально відремонтували дитячий садок (ВІДЕО)