Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Ланівцях 25-річна жінка знущається над свекрухою

Два випадки домашнього насилля за останню добу зафіксували на Тернопільщині.

Кримінальна відповідальність загрожує 70-річному пенсіонерові з обласного центру, на котрого поскаржилася дружина, та 25-річній жительці міста Ланівці, котра систематично чинить психологічне насилля над матір’ю свого чоловіка.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань за минулу добу внесено відомості за двома фактами сімейного насилля.

Як пояснив  старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Дмитро Адамович, кримінальна відповідальність за домашнє насильство настає тоді, коли доведена його систематичність – три і більше офіційних звернень.

Загалом за дев’ять місяців цього року поліцейські області здійснили понад 8 500  виїздів на звернення про домашнє насилля.  На сімейних дебоширів складено 4 229 адмінпротоколів.  За фактами, пов’язаними з домашнім насильством,  розпочато 220 кримінальних проваджень. На профілактичному обліку поліції області за вчинення домашнього насилля перебуває понад 2 800 осіб.

Як діяти, якщо ви зазнали насильства?

Звернутися до поліції за номером 102 або з письмовою заявою. Коли телефонуєте 102, можна попросити, щоб приїхала спеціальна мобільна група з протидії домашньому насильству (якщо є у вашому населеному пункті). За запитом група може винести терміновий заборонний припис – документ, який забороняє кривднику перебувати у місці проживання та контактувати з людиною, що зазнала насильства. Такий припис діє 10 діб.

В Італії чоловік вбив свою молоду дружину-українку і втік від арешту: його оголосили в розшук (ФОТО)

На Тернопільщині чоловік кинув рюкзак у лобове скло маршрутки: вікно розбилося