Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Борщівському музеї є унікальні експонати з історії України від давніх часів до сьогодення (ВІДЕО)

Археологічні знахідки, кераміка, дідухи та вишиванки — цим і не тільки багатий музей історії України у Борщеві, який працює з 1970-х років. Він знаходиться в приміщенні фахового агротехнічного коледжу та є сховищем історичної та культурної спадщини краю. У 2016 році за ініціативи покійного директора коледжу Ярослава Козія експозицію в музеї оновили, розповідає викладачка історії і правознавства Оксана Кобилянська.

Експозиція музею складена з речей, які сюди приносили, жертвували студенти та викладачі коледжу, ми експонуємо тут також археологічні джерела, маємо кераміку, в нас є етнографічна світлиця і наступний наш зал — це віхи становлення коледжу, де зібрані фотографії викладачів та студентів. Задумка цього залу була такою, щоб бодай один раз людина мала б себе побачити на фотографії,— розповідає Оксана Кобилянська, викладачка історії та правознавства Борщівського фахового агротехнічного коледжу.

Ознайомився з пам’ятками матеріальної та духовної культури, які представлені у цьому музеї, і народний депутат України Іван Чайківський. Він розповідає, — приємно вражений наполегливістю викладачів та студентів, які провели велику дослідницьку роботу та досі працюють над поповненням фондів музею.

Нація, яка пам’ятає своє минуле — має велике майбутнє. Будучи в музеї дуже багато є експонатів, які вражають, це є наша історія і важливо кожну цю деталь пам’ятати, переповідати, показувати нашим дітям. Позаду мене вишивка, борщівська вишивка, а в кожній вишиванці закладений генетичний код наших предків і важливо це берегти, передавати,— Іван Чайківський, народний депутат України.

Для нас, українців, дуже важливо зберігати, досліджувати свою культурну та історичну спадщину, адже ми маємо дуже давню історію, особливо Борщівщина. І те, що вони її досліджують, вони її пропагують — це надзвичайно добре,— говорить Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради.

Цьогоріч Борщівський агротехнічний коледж святкуватиме 75 років від дня заснування. Сьогодні в закладі навчаються понад 900 студентів за спеціальностями маркетинг, агроінженерія, електроенергетика, агрономія, будівництво та цивільна інженерія, — розповідає директор фахового агротехнічного коледжу Ігор Блозва.

Історик з Тернополя стала “Молодою вченою року” (ФОТО)

Перелік терміналів, де в Тернополі можна купити проїзний квиток на громадський транспорт: адреси