Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільщина отримала інноваційні ліки від коронавірусу

Інноваційні ліки від коронавірусу зі Сполучених Штатів Америки привезли на Тернопільщину.

Про це повідомила директорка департаменту охорони здоров’я області Ольга Ярмоленко. Медичні препарати розприділили між 11-ма лікарнями краю.

Загалом Україна отримала 20 тисяч флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тисяч флаконів Етесевімабу (Etesevimab). На Тернопільщину доставили 780 доз Етесевімабу та 390 – Бамланівімабу. Як розповіла Ольга Ярмоленко, механізм їхньої дії полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 у клітини та нейтралізує дію вірусу, а відтак сприяє запобіганню розвитку COVID-19.

“Дані ліки впливають безпосередньо на вірус. Вони створені за принципом моноклональних антитіл, є замінником імунної відповіді. Препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою”.

Міністерство охорони здоров’я оновило протокол лікування COVID-19 та передбачило використання лікарських засобів Bamlanivimab та Etesevimab. Лікарі матимуть чітку інструкцію щодо того, в яких випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби, пише “ЗЗ”.

У Тернополі камери автоматичного контролю швидкості за три дні зафіксували понад 2 тисячі правопорушень

Коронавірус на Тернопільщині: за добу померло 8 людей