Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Ще не узурпація. Політолог оригінально пояснив заміну спікера

Зміна спікера Верховної Ради з Дмитра Разумкова на Руслана Стефанчука не свідчить про узурпацію влади президентом Володимиром Зеленським, вважає політолог Микола Давидюк і додає, що глава держави все ж бажає мобілізувати владу у своїх руках.
«Я думаю, що Зеленський — президент президентської республіки. При його рейтингах по факту ми маємо президентську республіку. Якщо почнуться історії з мерами міст… Якщо вони підуть через вибори, тому що дійсно корупційні зловживання, почнуть знімати мерів і ставити виконувачів обов’язків або секретарів будуть залучати на довгий період, тоді це буде узурпація [влади]. Поки що її немає – все в межах Конституції. З точки зору Конституції Разумков і Стефанчук — практично однакові юридичні персонажі. Якщо говорити політично, то у Зеленського є бажання мобілізувати побільше влади, яку він отримав на виборах», — зазначив Давидюк в ефірі Радіо НВ.
7 жовтня Верховна Рада відправила у відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Він обіймав цю посаду 770 днів. Його обрали головою ВР в серпні 2019 року. Тоді він отримав рекордну підтримку — 382 голоси.
До позачергових парламентських виборів у 2019 році Разумков був лідером партії Слуга народу і під першим номером пройшов в Раду за її списком.
8 жовтня Спікером Ради став Руслан Стефанчук — головний ідеолог партії Слуга народу. До цього Стефанчук був першим заступником спікера Ради й представником президента в парламенті.

Пояснили причину нічних транзакцій за проїзд у громадському транспорті Тернополя

“Ще мить і злетить”: тернополян лякає, як активно махає крилами літак на Східному під час вітру (ВІДЕО)