Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопіллі громади оголошують надзвичайні ситуації через зрив опалювального сезону. Хто винен?

Різке жовтневе похолодання загострило величезну проблему, яка нині нависла над громадами нашого краю. Як виявилося, далеко не всі готові до старту опалювального сезону в нових реаліях, і навіть у великих містечках Тернопілля батареї навіть в лікарнях і дитячих садочках все ще холодні.

У такій ситуації нині опинилося друге за населенням місто Тернопілля Чортків. Місцева влада навіть оголосила надзвичайну ситуацію в громаді через відсутність постачання газу школам, садочкам та лікарні.

«По всій країні масово оголошують надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за сьогоднішню ринкову (а це 35-45 грн за куб газу)», — б’ють на сполох у Чортківській міській раді.

Схожа ситуація була і у Монастириській територіальній громаді. Там лікарям місцевих медзакладів доводилося приймати пацієнтів, у тому числі й дітей, при температурі в кабінетах 13 градусів за Цельсієм. Там також оголосили надзвичайну ситуацію.

З сьогоднішнього дня ситуація у Монастириськах поліпшилася — з 15 жовтня розпочато опалювальний сезон в закладах охорони здоров’я та установах соціального захисту населення. Заклади освіти почнуть опалювати вже з наступного тижня — починаючи із 18 жовтня. А от для решти споживачів опалення увімкнуть аж 1 листопада. Про це йдеться у документі, підписаному заступником міського голови.

У нинішній ситуації керівники «зимних» громад (а в багатьох громадах опалювальний сезон стартував без затримок) природньо хочуть перекласти вину за жовтневу катастрофу на зовнішні чинники, але це не зовсім справедливо. Ринкова ціна на газ почала зростати не сьогодні і не вчора, отож, всі мали можливості заощадити, провести тепломодернізацію та інші заходи економії. Та все списати на Київ, звісно, простіше…

Зрештою, всі пам’ятають, як рвалися громади прийняти ті ж самі районні заклади охорони здоров’я “під своє крило”. Ну, то тепер керуйте, а не піддвайте людей тортурам! Та, схоже, вже докерувалися…

«Ремонту не було більше 30-ти років»: на Борщівщині відновлюють знищену дорогу (ВІДЕО)

Тернопільська Нива здобула довгоочікувану перемогу