Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як довго антитіла до COVID-19 залишаються в організмі після хвороби: коментар вчених

Протягом семи місяців після хвороби антитіла залишаються активними, а їхній рівень може навіть зростати, йдеться у дослідженні Барселонського інституту глобального здоров’я (ISGlobal).

Фахівці спостерігали за 578 добровольцями, які перенесли коронавірус у легкій формі чи без симптомів. Усі вони були молодші 65 років. У учасників дослідження брали проби крові протягом семи місяців після встановлення діагнозу і перевіряли рівень і тип антитіл IgA, IgM і IgG до 6 різних антигенів SARS-CoV-2, а також антитіла до чотирьох відомих раніше коронавірусів, що викликають застуду.

В результаті з’ясувалося, що кількість антитіл не залежить від статі та віку. Після зараження імунна відповідь потужна, потім вона починає падати. Однак, як встановили вчені, в якийсь момент спостерігається стабілізація, а у 75% випадків, які не були повторним зараженням, після цього рівень антитіл знову зростає. Причини цього з’ясувати поки що не вдалося.

Крім того, в дослідженні, опублікованому в Nature Communications, йдеться про перехресний захист антитіл проти коронавірусів, що викликають застуду (HcoV) від SARS-CoV-2. У тих, хто хворів на COVID-19 з явними симптомами, був нижчий рівень антитіл до «простудних» коронавірусів, а у безсимптомних пацієнтів він виявився вищим.

Як вважають автори дослідження, ці результати можуть пояснити відмінності у сприйнятливості до COVID-19 серед населення.

Джерело.

Три тернопільські ресторани притягли до відповідальності через порушення карантину

На Теребовлянщині зіткнулися три автомобілі: є травмовані (ФОТО)