Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Експерти прогнозують, що опалення подорожчає на 40%

Ключова тема для більшості міських домогосподарств вартість опалення в осінньо-зимову пору.

Центральна і регіональна влада домовилися зафіксувати тарифи на тепло і гарячу воду для населення не вище рівня кінця опалювального сезону 2020/2021. Без цього, через рекордні ціни на газ — ключову складову собівартості теплової енергії, — платіжки повинні сильно поважчати, прогнозує Finance.ua.
Зокрема, в Києві – на 40% відносно минулого року, заявляли в «Київтеплоенерго». Тобто з 1654,4 грн до 2316,1 грн за гігакалорію (Гкал). У деяких населених пунктах ситуація ще критичніша.
Наприклад, у «Рівнотеплоенерго» підрахували, що для них економічно обґрунтованим буде тариф 3290 грн/Гкал. Чинний зараз — 1913 грн/Гкал.
Щоб запобігти подорожчанню, компанія «Нафтогаз трейдинг» надасть комунальним виробникам теплоенергії (ТКЕ) блакитне паливо за ціною 7,42 грн/куб.м. Крім того, органи місцевої влади зможуть розраховувати на пряму фінансову допомогу від держави для стабільного проходження опалювального сезону.
Думка експертів. Як вважає голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко, великі міста з великим бюджетом, в першу чергу Київ, зможуть частково надати підтримку ТКЕ з власних коштів.
«Але багато місцевих влад почнуть піднімати тарифи для бізнесу, щоб покрити свої витрати по житловому фонду», — вважає Попенко.
Він додає, що коефіцієнт податкоспроможності територіальних громад також не може слугувати показником їх можливості фінансування ТКЕ — при порівняно високих податкових надходженнях та великій кількості населення в ОТГ може бути дефіцит бюджету.
Виходячи з цього, можна припустити, що місцевим владам все-таки доведеться затвердити підвищені тарифи на теплову енергію — така можливість у них залишається через необов’язковість виконання Меморандуму, нагадує Попенко.
Зі свого боку, енергетичний експерт Валентин Землянський засумнівався в такому сценарії. На його думку, центральна влада докладе всіх зусиль і задіє «ручний режим», щоб не допустити зростання цін.
Так чи інакше, найближчим часом місцева влада буде змушена затвердити остаточний тариф на тепло — опалювальний сезон почнеться після зниження середньодобової температури нижче ніж 8 градусів.
Чи продовжать ТКЕ отримувати газ по 7420 грн/тис. куб. м. від «Нафтогазу» у разі порушення умов меморандуму — при підвищенні тарифів, затримці з оплатою за ресурс через «неплатежі» з боку споживачів або зриві державного та місцевого фінансування — також незрозуміло.
Представник НАКу Максим Білявський на запитання UBR.ua про те, чи може держкомпанія припинити постачання газу ТКЕ, якщо останні не зможуть оплачувати газ відповідно до вимог Меморандуму, відповів, що «відповідальні співробітники „Нафтогазу“ демонструватимуть максимальну толерантність під час взаємодії з теплокомуненерго».

“Зараз я тебе вб’ю!”: на Кременеччині юнак на день народження прийшов із пістолетом

Відремонтували одну з найгірших ділянок дороги у Бучацькій громаді