Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

В Україні у деяких областях катастрофа з ковідом: у реанімації уже немає місць

В Україні почалося зростання захворюваності на коронавірус. Деякі реанімації вже заповнені важкими пацієнтами, також заповнюються і відділення лікарень першої хвилі. Переважно хворіють ті, хто не зробив вакцину.

Медики побоюються, що якщо українці не встигнуть зробити щеплення, то вже наприкінці вересня нас чекає новий спалах, пише Оглядач.

Після масових гулянь у Чернівцях багато хворих

Несподівано в лідери щодо захворюваності на коронавірус і заповнюваності лікарень вибилася Чернівецька область. Зараз, за словами лікарки-інфекціоністки з Чернівців Ольги Кобевко, лікарні наповнюються важкими пацієнтами. Більшість із них не вакциновані.

“Причин тут кілька. У нас релігійний регіон і так склалося, що до закінчення Петрівського посту весілля не святкують. А ось у серпні почалася пора весіль, різних гулянь. Збирається багато людей. Крім цього, в області Московський патріархат провів численну Хресну ходу. Також збиралося багато людей на святкування Дня Незалежності 24 серпня. А оскільки в нинішнього штаму інкубаційний період короткий, менш ніж два тижні, то зараз ми вже пожинаємо плоди”, – говорить Кобевко.

У другій половині серпня в Чернівцях після масового святкування весілля, де були присутні 400 гостей, два десятки з них потрапили до лікарні з важким перебігом коронавірусу. Всі вони були не щеплені.

Також аналітик Євген Істребін, який відстежує ситуацію з коронавірусу і вакцинації в Україні, виділяє саме Чернівецьку область.

“Хочу окремо відзначити, що в Чернівецькій області вчора (27 серпня. – Ред.) добова позитивність (тестів) склала 26%, а тижнева 22%”, – пише аналітик.

Ситуація із захворюваністю в Чернівецькій області

Ситуація із захворюваністю в Чернівецькій області

“Я не знаю, що за штам туди завезли, скільки весіль там одночасно гуляли, але графік говорить багато про що. Упродовж минулої доби (26 серпня. – Ред.) заповнили ще 22 ліжко-місця, всього в лікарнях області розміщено 292 пацієнти. До всього іншого ще і добові госпіталізації почали прискорюватися. Прискорення вдвічі за 10 днів не обіцяє нічого хорошого”, – повідомляє Істребін.

Франківщина: реанімація заповнена

Серйозна ситуація і в Івано-Франківській області. В обласній лікарні в реанімації зайняті всі ліжка хворими з COVID-19. Їх там 10, а пацієнтів 11.

“Зі 170 ліжок у звичайних відділеннях 80 також зайняті, з них – 65 хворих на коронавірус. Усі не вакциновані. Зростання почалося. Одна з причин в тому, що люди були у відпустках, зокрема й за межами України, а зараз усі повертаються”, – говорить генеральний директор Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні Микола Стовбан. За словами заступника директора міської лікарні №1 Івано-Франківська Ярослава Кобиляка, останнім часом зросла кількість хворих. “Якщо в липні в день було по 5-7 позитивних тестів, то останнім часом у лабораторному центрі виявляють уже по 60-70 на день. І Дельта в області теж є”, – говорить Кобиляк.

На Івано-Франківщині складна ситуація

На Івано-Франківщині складна ситуація

Що стосується вакцинації, то в області вона йде не дуже активно. Івано-Франківщина посідає третє місце з кінця за темпами щеплення населення. Тут першу дозу отримали тільки 9,12% населення. Гірша ситуація тільки в Луганській та Волинській областях. Тоді як загалом по Україні показник 13.87%. У лідерах Київ – тут першу дозу вже отримали понад 25% жителів.

У Чернівецькій області також вакцинація йде повільно, тут першою дозою укололися майже 10,5%.

Також у десятку тих, хто відстає, входять Закарпатська, Донецька, Рівненська, Одеська, Запорізька та Кіровоградська області.

Кількість вакцинованих за областями

Кількість вакцинованих за областями

За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, в Україні так і не встигли виконати обіцянку вакцинувати 8 млн жителів до кінця серпня. Зараз ця цифра становить близько 5,3 млн осіб.

Зі свого боку Стовбан зазначає, що зараз дозволили скоротити проміжок часу між першою і другою дозою. Coronavac можна вдруге робити вже через 14 днів, а не через 21-28 днів як було раніше. Тож є надія, що вакцинується більша кількість людей.

Читайте також: Усе змінилося: тернопільські медики назвали новий перший симптом коронавірусу

На Чортківщині серед ночі перекинувся автомобіль і травмувалися дві 19-річні дівчини (ФОТО)

Робітник луцького заводу став мільйонером