Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Іван Чайківський: «Верховна Рада прийняла за основу закон, який визнає примусово переселених у 1944-1951 роках українців депортованими»

Під час чергового пленарного засідання Верховної Ради України був прийнятий за основу Законопроект 2038, який передбачає визнання осіб, переселених в 1944-1961 роках, депортованими. Іван Чайківський, народний депутат України переконаний, що цей законопроект означає відновлення соціальної справедливості та історичної правди.

Законопроект 2038 передбачає визнання осіб, переселених в 1944-1951 роках, депортованими; виплату щорічної разової матеріальної допомоги депортованим особам; поширення на таких осіб пільг учасників війни, – поділився Іван Чайківський.

Нагадаємо, що у 2021 році виповнюється 77 років від початку депортації українців з території Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини. Примусове переселення здійснювалося тоталітарними режимами комуністичної влади Радянського Союзу та Польщі з ціллю пригнічення українського населення даних регіонів, що вилилося в тисячі зламаних життів.

Сидів на 7-му поверсі: у Тернополі 18-річний хлопець хотів викинутись з вікна (ВІДЕО)

“Дорогі гриби”: на Тернопільщині дерево впало на автомобіль, припаркований біля лісу (ВІДЕО)