Більшість хворих, що важко переносять хворобу, воліють не говорити про пережите, бо хочуть якнайшвидше забути про пережите.
Один із чоловіків, 58-річний Віталій, погодився поспілкуватися з журналісткою molbuk.ua та розповісти про те, як переніс коронавірус штаму “Дельта”. Зараз чоловік досі перебуває у лікарні із мутованим вірусом, але почуває себе вже краще.
Спочатку думав, що то просто застуда
Чоловіку з Буковини довелося майже два тижні провести у реанімації на штучній вентиляції легенів, кілька днів він не міг прийти до тями, зараз, на щастя, найгірше позаду і він вже може дихати самостійно.
Чоловік стверджує, що його рідні вже не вірили, що лікарям вдасться повернути його “з того світу”.
Почалося все із звичайних симптомів застуди і спочатку Віталій був впевненим, що це саме вона: підвищилася температура тіла до 38 градусів і з’явилася ломота в тілі. Він вирішив просто випити жарознижуючий препарат і добре виспатися, сподіваючись, що до ранку йому стане краще. Не стало.
“Наступного дня температура була підвищена, з’явилося запаморочення. Думав, що то застуда, бо перед цим у полі працював, на спеці, а потім одразу зайшов в приміщення з кондиціонером. Але щось недобре я запідозрив через два дні, коли з’явилися розлади шлунку”, – зазначив чоловік.
Тоді він і згадав, що бачив інформацію про те, що це може бути новий штам коронавірусу. Вирішив піти здати ПЛР-тест, але не встиг. Йому стало дуже погано, почав задихатися і дружина викликала “швидку”. В лікарні його одразу перевели у реанімацію та підключили до апарату штучної вентиляції легенів, бо вони були настільи вражені, що самостійно дихати Віталій вже не зміг. Дослідження підтвердило, що у чоловіка коронавірус штаму “Дельта”. Самолікування та згаяний час ледве не коштували йому життя.
Дружину Віталія відправили на самоізоляцію, з нею все гаразд.
Виписувати Віталія лікарі ще не поспішають. Очікують, коли його організм зміцніє після перенесеної недуги.
“Нікому не бажаю опинитися в лікарні та ще й в такому стані, як я. Мені то пощастило, я вибрався. Але не всім, на жаль, так таланить”, – підкреслив Віталій.
Тож, судячи із ситуації, краще уникати великих скупчень людей, ретельно мити руки після повернення з вулиці та користуватися антисептиком і захисною маскою, бо запобігти коронавірусу легше, ніж ним перехворіти.