Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Штам “Дельта” фактично витіснив решту варіантів COVID-19: дивує заразністю і симптомами

A test blood sample tube positive with delta variant or strain COVID-19. A test tube with a test result on a medical mask against the background of test tubes, thermometer, syringe, medical glasses

Штам коронавірусу “Дельта” тепер виявляють вже у 99%  зразків, наданих для аналізів від хворих в усьому світі. Дану інформацію оприлюднили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вчора (21 вересня) в онлайн-ефірі на Facebook.

Як інформує “УП“, під час дослідження більшості зразків, що беруть у хворих на COVID-19, науковці фіксують саме штам “Дельта”. Решта загрозливих штамів – “Альфа”, “Бета” і “Гамма” – складають менше 1%.

“Дельта” став сильнішим, ще більш заразним і він перехоплює решту штамів та вірусів, що поширюються серед населення”, – розповіла Марія Ван Керхове, очільниця групи технічних експертів ВООЗ з питань COVID-19.

Штам “Дельта” на сьогодні зареєстрували в 185 країнах світу.

Також Керхове відзначила, що організація фіксує ще п’ять штамів вірусу, які викликають інтерес. Утім, вона перелічила лише три з них – “Йота”, “Ета” і “Каппа”. Їхній статус понизили від “загрозливого” до такого, що “перебуває під наглядом”.

“Це справді через зміни в їхньому поширенні, і ці штами просто витісняються іншими. Вони наразі не приживаються”, – відзначила Марія Ван Керхове.

Син колишнього мера Тернополя разом із дружиною стали ведучими “Танців з зірками” (ФОТО)

“Ви теж відчули поштовх? У мене досі мурашки по тілу…”: жителі Тернопільщини діляться враженнями від пережитого землетрусу