Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Бучацькій єпархії відбулось ювілейне святкування єпископства владики Дмитра Григорака (ВІДЕО)

З нагоди 10-річчя хіротонії преосвященного владики Дмитра Григорака у Катедральному соборі святих верховних апостолів Петра і Павла у Чорткові відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. Очолив її Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Десять років назад, коли отець Української греко-католицької церкви Святослав здійснив свою першу єпископську хіротонію у цьому храмі. Ця подія відбулася 18 вересня 2011 року і з того часу наш патріарх інтонізував 17 єпископів нашої церкви,— говорить Дмитро Григорак, єпарх Бучацький (УГКЦ).

Підсумовуючи тих 10 років ми бачимо, що владика Дмитро справді глибоко вчитувався в все те, що Господь Бог писав на його серці, тих десять років були не лише роками прожитими для Бога, а також для України, українського народу, для своєї громади,— розповідає Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

 Привітати преосвященного владику Дмитра Григорака зі святом приїхали архієпископи і митрополити із семи областей України та представники влади різних рівнів.

 Владика Димитрій— це людина з великим серцем. Він є прикладом для кожного з нас і нам потрібно черпати енергію добра, щоб стати добрішими. Це заложений міцний фундамент, а попереду ще багато роботи і прикладів, які він буде показувати для нас,— говорить Іван Чайківський, народний депутат України.

Я один з небагатьох, який мав честь бути присутнім на обох заходах. Що 10 років тому, я  приймав участь в зустрічі Святослава і на висвячені, інтронізації владику Дмитра на Єпископа. Я його знаю з першого дня, коли він перебував тут в нас. Його присутність тут— це надзвичайно позитивний, великий результат для УГКЦ Чорткова, в тому плані, що він дійсно приніс мир на цю землю, бо були складнощі, суперечки. Але він зумів об’єднати навколо себе все,— наголошує Іван Стечишин, керуючий справами виконавчого апарату Чортківської районної ради.

Я дуже давно знаю владику Димитрія, він для мене був добрим прикладом завжди, він своєю поставою, розмовою, відношенням до людей і особисто для мене є зразком особистої людської покори, смирення. Він цим захоплює, він вчить своєю поставою, словами, своїм прикладом, таким смиренним, добрим, батьківським відношенням до людей,— розповідає Василь Баглей, папський місіонер Тернопільсько- Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Найбільшим багатством єпархії, вважає Блаженніший Святослав, є соціальні ініціативи. Тут працює Дім милосердя, знаходять підтримку родини воїнів АТО, діти з інвалідністю та люди похилого віку. Преосвященніший владики Дмитро також пропагує християнські цінності та відстоює традиції української сім’ї.

У Чорткові водій на “Шкоді” збив пенсіонера: чоловік у реанімації

На Тернопільщині масово вакцинують колективи