Більше сотні нових випадків COVID-19 зареєстрували на Тернопільщині протягом тижня.
Лікарі зазначають: вірус Дельта інтенсивніше поширюється та інфікує переважно молодих соціально активних людей. Частіше ним заражаються діти. Для прикладу, в Кременці навіть у 9-місячної дитини виявили штам коронавірусу «Дельта».
На території Тернопільської області функціонує в основному штам Дельта. Він небезпечніший, ніж попередні штами, оскільки має більшу контагіозність. Він вражає більше людей в контактах, він має важчий перебіг, вражає молодших людей. Також при ураженні штамом Дельта коротший інкубаційний період. З 52 осіб, у яких виявлено штам Дельта, 10 осіб госпіталізовано. Люди, які захворіли, не були щеплені жодного разу. Більшість з інфікованих штамом Дельта перебували за кордоном – Єгипет, Туреччина, Великобританія, Кіпр, Італія, Польща, Канада.
Як запевнив заступник міністра охорони здоровя Олег Ляшко, щеплені проти COVID-19 люди хворіють лише у легкій формі.
«Тієї терапії, яка вбиває конкретно коронавірус, не існує, є симптоматичне лікування і певні препарати, які сьогодні ще проходять клінічні дослідження. Тобто препарат не винайдений, зараз є певні просування у цьому напрямку. Я думаю, десь місяць-другий і щось буде. Вакцини працюють… Люди, які провакциновані, вони захищені, – запевнив Ляшко.
Перший відомий зразок цього варіанту коронавірусу SARS-CoV-2 – лінія B.1.617.2 – вперше виявили в Індії восени 2020 року.
У НАН України очікують, що до кінця літа штам «Дельта» домінуватиме на всій території Європи, а в Україні через низький рівень вакцинації населення і велику міграцію з РФ може поширитися швидшими темпами та мати тяжчі наслідки, ніж у західних країнах.
This website uses cookies.