Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Добровольцю з Тернопільщини посмертно присвоїли звання “Герой України”

Президент України Володимир Зеленський 29 вересня 2021 року присвоїв посмертно звання  Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»  добровольцю з Тернополя Віктору Гурняку.
27-річний солдат батальйону “Айдар” загинув 19 жовтня 2014 року, коли під мінометним обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Луганської області. Нагороду отримали його батьки Петро Степанович та Марія Мирославівна.
Віктор Гурняк відомо в громадському житті особистість. Член “Пласту”, в який вступив у 14 років. Належав до гуртка «Сірі вовки», що входив до куреня ім. Юрія Старосольського. У 2004 році став одним із співзасновників та першим курінним куреня імені Івана Гавдиди. Згодом стає членом 15 куреня УСП «Орден Залізної Остроги» імені Святослава Завойовника. Виховував юнацький гурток «Орли». Був заступником із виховної роботи станичного та окружного пластового проводу. Керував інформаційною ділянкою в Тернопільському Пласті. Організатор багатьох акцій та комендант крайового (всеукраїнського) табору «Легіон-11».
Працював у газеті «20 хвилин», редагував пластовий часопис «Цвіт України». Разом із дружиною Іриною проживав у Львові, виховував доньку Юстину.
З початку російсько-української війни як волонтер Віктор збирав кошти і закуповував необхідні речі, допомагав із транспортуванням і самостійно доправляв вантажі, забезпечуючи необхідним спорядженням бійців «Айдару» та інших батальйонів у зоні АТО. У липні Віктор став співзасновником військово-патріотичної організації «Український легіон». У вересні пішов служити добровольцем до батальйону «Айдар». Загинув о 10:10 ранку 19 жовтня 2014 від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов’яносербського району Луганської області. 1 жовтня з Віктором Гурняком прощався Тернопіль: спочатку сотні тернополян зустріли траурний кортеж при в’їзді до міста, далі прощання в будинку, де мешкав багато років, увечері — поминальна літургія в Архікатедральному соборі УГКЦ.

8 квітня 2015 року на сесії Тернопільської міськради було підтримане звернення до президента України присвоїти Віктору Гурняку звання Герой України. Далі оформлення нагородної документації, проходження усіх формальностей та подання в Адміністрацію Президента і тиша… Тодішній Голова Адміністрації президента в лютому 2019 року на запит народного депутата надіслав відписку, що документи на розгляді.

“Вони тримали в страху весь район”: подробиці про минуле бабусі скаліченого хлопчика без вух і губи (ФОТО)

У аварії постраждала 14-річна тернополянка (ФОТО)