Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Помер знаний чортків’янин Богуслав Пустельник (ФОТО)

18 серпня на 82-році життя відійшов у вічність знаний чортківський учитель та краєзнавець Богуслав Пустельник.

– «Боб» – так коротко і твердо, в цьому поклику все – Людина-велет, Людина-грім – а тепер – Людина-легенда. Так, ми, його учні, боялись і любили. Зростом, під 2 метри, так, що нам треба було дивитися в небо, голосом, який гримів так, що примушував нас швиденько згадувати чи навіть вигадувати домашнє завдання, ми сиділи у нього на уроках іноземної мови – як «цизорики». На уроці історії України – це був зовсім інший вчитель – фахівець, краєзнавець – Майстер. Звучали не просто пафосно-повчальні фрази чи нудні дати – він вмів захопити дитячі душі і вже не відпускати до кінця уроку, не просто повісити карти на дошці – а принести наконечники стріл, монети, цілі артефакти тих давніх часів і дати до них доторкнутися. Дякую Вам, саме там я торкнувся серцем до свого міста, краю, Батьківщини, – ділиться спогадами та співчуттями у Фейсбук-групі «Чорткову – 500» Віталій Шевчук пише Чортків Сіті

Богуслав Едуардович родом з Горішньої Вигнанки. Після закінчення школи навчався у школі торгово-кулінарного учнівства, працював в районному харчовому комбінаті. Згодом, маючи хист до малювання, працював художником у кінотеатрі . Стіни його дому прикрашають копії картин відомих художників Відродження, які він намалював власноруч.

Вищу освіту здобув у Дрогобицькому педагогічному інституті на факультеті іноземних мов. Досконало володіючи кількома мовами, Богуслав Едуардович, мав можливість вивчати давні польські документи, досліджував минуле Чорткова. Своїми знаннями неодноразово ділився на сторінках районного часопису «Голос народу».

Працював за спеціальністю вчителя англійської мови в школі-інтернаті, гімназії імені Маркіяна Шашкевича, середній школі № 7. Після виходу на пенсію викладав курс іноземної мови, історії Чортківщини, історії живопису у Чортківському гуманітарно-педагогічному фаховому коледжі імені О. Барвінського, Чортківській дяківсько-катехитичній академії ім. св. муч. Г. Хомишина.

Окремо вартує згадати його зв’язок із Чортківським замком. У краєзнавчому музею Чорткова зберігалася дипломна робота Уляни Бобечко – проєкт, в якому вона детально накреслила, як би мав виглядати відновлений замок. Авторка хотіла зацікавити владу, підприємців-інвесторів, що ще можна зберегти, захистити, відновити, і це буде приносити всім зиск. Богуслав Едуардович зацікавився проєктом та, порадившись із директором музею Яромиром Чорпітою та міським архітектором Дмитром Шереметою, дійшов думки створення великого макету відновленого замку. На працю пішло 2 роки, багато сил і особливо здоров`я – матеріалами допомагали знайомі, сусіди. До макету майстер підготував ще й намальований навколишній пейзаж – гору, рови, рівчаки, щоб все виглядало реалістично. Але величезний макет, який займав більше 3 квадратних метрів, довго не міг знайти потрібного місця прописки. В музеї, з його маленькими залами, було тісно, тому тулився він у господарському сараї. Прихисток роботі дав Чортківський фаховий медичний коледж, директор якого, Любомир Білик, розмістив його у великій залі коледжного музею. Тепер його можуть оглядати сотні студентів із всієї України, а також гості коледжу. Є надія , що на основі тих креслень і проєктів наш Чортківський замок знов постане з попелу і на 500-річчя міста ми його побачимо таким, яким мріяв його побачити Богуслав Едуардович.

 

У Тернополі чоловік чинив опір поліцейським та погрожував зброєю

У Тернополі камера “спіймала” злочинців, які обікрали автомобіль (ВІДЕО)