Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Кременеччині відбулася 5-та Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів (ФОТО, ВІДЕО)

В селі Лішня Кременецької громади, поблизу джерела святої Анни, вже вп’яте відбулася Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів.– Сьогодні, є дуже багато нових людей, які ще тут не бували. Ми разом можемо поплакати, – розповідає Алла Лабуткіна, мати військового журналіста, бойового офіцера Дмитра Лабуткіна.Я хочу сказати, що вони там всі разом, всі ангели, і в нас сьогодні є така можливість об’єднатися всім родинам, бути разом, у спільному нашому горі. Це важливо для нас.

Місце, де проходить проща почали розбудовувати з 2010 року. Це була звичайна каплиця, а з початком війни на Сході, отець Андрій Любунь вирішив вшанувати пам’ять загиблих героїв, викарбувавши їхні імена на спеціальних плитах, які розміщали на стінах святині.

– Ось це святе місце, це місце в якому проходило дитинство нашого Дмитра. Ми мешканці Кременця – це відстань 4 км. і він тут неодноразово був, з малесечку, відпочивав з друзями. І ніхто б не міг подумати, що через певний час, через 20-25 років ми будемо приїжджати сюди на таку скорботну подію,- розповів Віталій Лабуткін, батько військового журналіста, бойового офіцера Дмитра Лабуткіна.

З кожним роком імен стає все більше і тому отець Андрій вирішив добудувати пантеон та створити перший в Україні храм в пам’ять про загиблих воїнів на Сході України. Військовий капелан переконаний, це місце буде об’єднувати щоразу більше людей.

Я хочу подякувати батькам, які найбільше долучаються і вболівають за це місце, також небайдужим, меценатам, Івану Адамовичу Чайківському, який другий рік поспіль допомагає нам. Допоміг нам і минулого року, і цього, надавши 30 тис. грн.Ми за ці кошти змогли купити блоки, ну і також продукти харчування для родин загиблих, – відзначив отець ПЦУ, військовий капелан Андрій Любунь.

Сьогодні я тут, разом з великою громадою з усієї України, щоб віддати шану і нагадати всім: дорогою ціною ми маємо цю незалежність, дорогою ціною ми можемо жити тут, ходити тут під нашим мирним небом, – зазначив Василь Хомінець, депутат Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).Приємно, що вкотренаша команда поряд з іншими благодійниками, і молитовно, і матеріально долучається до проведення цієї прощі.

Цьогорічна Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів тривала три дні. Участь у ній взяло майже 400 родин з різних областей України.

«Татарівську ватру» запалено! «АТБ» допомогла провести один із головних етнофестивалів Прикарпаття

У бусі перебувало 17 пасажирів віком 15-22 роки: поліція Тернопільщини з’ясовує причину ДТП (ФОТО)