Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Буцневі відбулися дві урочисті Літургії (ВІДЕО)

В один день у релігійних громадах села Буцнів відбулися особливі події. 

Ми бачимо, що сьогодні село Буцнів – це центр духовності всієї нашої громади і не тільки, напевно і Тернопільщини, і тому як один храм наповнений, так і другий храм і тому люди потягнулися до цих двох святинь, – зазначив Андрій Галайко, Великоберезовицький селищний голова (команда Чайківського «За майбутнє»).

У храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії Української греко-католицької церкви відбувся щорічний повний відпуст до Чудотворної ікони Буцнівської Матері Божої. Очолив Літургію архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Чудотворна Буцнівська ікона вже сотні років уповає над нашим народом. В 1729 році Матвій Цивинський подарував ікону Белзько-Ченстоховської Богородиці, намальовану на полотні, отцям Василіянам в Буцневі, бо тут був монастир Василіянів. І в короткому часі та ікона прославилася великими чудами. Зокрема, перше чудо – сльозоточіння ікони, – розповів під час проповіді архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

А у храмі Святих апостолів Петра і Павла Православної церкви України освятили новий Престол.

Сама парафія є не дуже велика і за свої кошти вона не змогла придбати новий Престол, нове церковне начиння, і саме завдяки жертводавцям, які допомагали, які пожертвували, парафія змогла все це зробити і сьогодні відбулася така радісна подія – освячення нового Престолу, – зазначив архієпископ Тернопільський та Кременецький ПЦУ Нестор Писик.

На завершення Літургії меценатам вручили  Грамоти за відродження духовності в Україні, відданість ідеалам добра та значний внесок у суспільне благо. Серед нагороджених – народний депутат України Іван Чайківський та генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран.

Це такий добрий приклад, коли українське підприємство на українській землі створює робочі місця, сплачує податки до українського бюджету і за рахунок коштів, які вони заробляють вони допомагають громадам, – розповів Іван Чайківський, народний депутат України («За Майбутнє»).

Парафіяни обох церков – це наші партнери, оскільки це наші пайовики, люди, які віддали нам в оренду землю. Ми тут працюємо вже багато років і, звичайно, ми плідно співпрацюємо із обома парафіями і стараємося, чим можемо допомогти, – розповів Андрій Баран, генеральний директор компанії «Агропродсервіс».

Фото Ярослава Стареправо

5 років за ґратами: ветерана з Борщева Вадима Цукерника відпустять під домашній арешт?

“Буде взагалі жесть”: Україну накриє спека до +39 через “російський” антициклон