Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

МОЗ відправило на Тернопілля 1,8 тисяч флаконів протиправцевої сироватки. Чому?

Міністерство охорони здоров’я направило в регіони більш як 18 тисяч флаконів лікарського засобу «Імуноглобулін людини протиправцевий». Загальна вартість поставки становить 31 646 280 грн. З них – 1 829 флаконів направлено до Тернопільської області.

Препарат призначається для хворих на інфекційні захворювання, які супроводжуються високим рівнем летальності. Правцевий антитоксин закуплено за кошти Державного бюджету на 2020 рік за бюджетною програмою «Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями».

Довідково:
Правець — це гостре інфекційне захворювання, що передається під час контакту зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Інфікуватися можливо через потрапляння бруду в рану, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.
За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10 до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини і її загального стану здоров’я.
Єдиний надійний спосіб захиститися від правця — вакцинація.

Вакцинацію для профілактики правця, дифтерії та кашлюка відповідно до Календаря щеплень здійснюють у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення), у 18 місяців (четверте щеплення). Ревакцинація відбувається у 6 років та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих обов’язкова щодесять років.
Вакцина від правця та дифтерії безоплатна для дітей та дорослих. Для найкращого захисту варто робити щеплення вчасно.
При появі перших симптомів правця, негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря!
Докладніше про правець: https://bit.ly/2HcW52E
Про вакцинацію в умовах пандемії COVID-19: https://bit.ly./38NxLQ9.

До виправної колонії, що у селі Добриводи, ув’язненій намагалися передати наркотики у… цукерках

Еліна Світоліна — у третьому колі: підсумки сьогоднішнього дня на Олімпіаді і анонс 27 липня