Тисячі прочан взяли участь у прощі в Зарваниці (ФОТО, ВІДЕО)

Участь у цьогорічній прощі в Зарваниці взяли кілька тисяч паломників з України та світу. Цей захід вже багато років є одним з основних для греко-католиків, але в 2021 він був особливо очікуваним, адже минулоріч через пандемію проща не відбулася. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук переконаний, проща у Зарваниці— це можливість для паломників вгамувати свою духовну спрагу.

Сьогодні ми тут, черпаємо з джерела, разом молимось, разом переживаємо цю унікальну національну прощу, ми разом стоїмо перед Богом, який є джерелом нашого життя і здоров’я,— говорить Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ. 

Попри спеку, участь у прощі взяло чимало вірян різного віку. Люди спільно молилися за мир в Україні, просили здоров’я для себе та своїх рідних. Паломництво— особливий час, нагода проаналізувати своє життя і переосмислити цінності, — вважає Іван Чайківський, який вже вп’ятнадцяте взяв участь у прощі в Зарваниці. 

Такі прощі дуже важливі, важливо звертатися до Бога, воно об’єднує. Ми в період нашого життя грішимо, допускаємося різних помилок, тут ми інколи подаємо руку тому, кому б не подали в такому житті, ми прощаємо, переосмислюємо все своє життя за період тієї молитви і відчуваємо полегшення,— розповідає Іван Чайківський, народний депутат України («За майбутнє»).

Іван Чайківський зізнається, молився не тільки за здоров‘я своїх рідних та мир в Україні, але й традиційно просив у Бога доброго та щедрого врожаю.

 

Біля Тернополя чоловік ставив вікно і упав разом з ним з будівлі

У Тернополі на вулиці чоловік і жінка викинули цілий бус сміття (ФОТО)