“Почалась рвота, їсти нічого не хотів, пив чуть-чуть…”. Як Арсенко зі Скалата переніс укол вартістю понад 2 млн. доларів

Арсенко Борис зі Скалата, у якого рідкісна хвороба СМА (спінально-м’язова атрофія), отримав довгоочікуваний препарат Zolglensma. Мама хлопчика розповіла, як він переніс укол, зокрема, про деякі побічні реакції організму.

На ліки для Арсенка збирали гроші усім світом, адже препарат вартує понад 2 млн. доларів, проте родині пощастило виграти його в лотерею.

“Сьогодні рівно тиждень, як Арсенкові ввели Zolglensma, – написала мама хлопчика у Фейсбуці. – На даний момент ми знаходимось ще в Охматдиті.
У той день, коли ввели препарат ніяких змін у Арсенка ми не помітили, він добре поспав , проснувся з хорошим настроєм, поїв, ходили гуляти. Доречі, великим + для нас є те, що дозволяють багато гуляти на вулиці, тому що, коли ми зайшли в нашу палату, я зрозуміла, що Арсенко тут довго не витримає, і звичайно більшу частину часу ми проводимо надворі.
На ранок наступного дня у нього почалась рвота, їсти він нічого не хотів, пити чу-чуть, став дуже капризним, погано спав, і так тривало 2 дні. У ніч на третій день піднялась температура, яка протрималась одну добу, добре, що хоча б з великим розривом, майже у 10год. І лише на 4 день всі побічні ефекти пройшли, і помалесенько все почало ставати на свої місця. До Арсенка порівняно з попередніми днями став повертатися апетит, він почав потроху усміхатися і щебетати. Найбільше Zolglensma діє на печінку, тому дуже важливо контролювати показники, здаючи аналізи кожного тижня, а також приймати певні гормони для стабілізації цих показників. Щоб повністю відновитись потрібно, ще не один день, і навіть не тиждень! Але наш Арсенко сильний хлопчик, який робить маленькі кроки до великої мети. І ми в нього віримо!” – написала жінка.

До шлюбу в супроводі… пожежного автомобіля! В Тернополі – весілля у рятувальників

Тернопілля на Олімпіаді: хто представить і коли змагання?