Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Чи відремонтують ФАП у Дітківцях за кошти соцеконому, залежить від старости та керівництва громади (відео)

Народний депутат України Іван Чайківський продовжує об’їжджати об’єкти, які цьогоріч фінансуватимуть за кошти соцеконому. Зокрема, відвідав село Дітківці Білецької громади, де у планах відремонтувати фельдшерсько-акушерський пункт. Та оглянувши територію і сам об’єкт, представники команди Чайківського засумнівались, чи дійсно ФАП необхідний громаді, адже будівля руйнується та за нею не доглядають.

“Будівля, до якої ми приїхали я бачу, що вона вже декілька років не обслуговується, вона занедбана. Сьогодні ми поставили завдання за два тижні, керівництво громади має визначитись, чи їм потрібний фельдшерсько-акушерський пункт для громади, даного села, чи він не потрібен. Ми будемо чітко питати, якщо ні, то я буду писати клопотання про повернення коштів до державного бюджету, бо таке безвідповідальне ставлення до державних ресурсів я не можу допустити”,— розповідає Іван Чайківський, народний депутат України («За майбутнє»).

“Я не сподівався, що в наш час ще може бути десь такий фельдшерсько-акушерський пункт. Це навіть в голову не вкладається, що ще є такі «господарі» (в лапках), що можуть допустити до такої занедбаності, до такого відношення. Я не розумію для чого нам утримувати такого старосту, фінансувати такі об’єкти, коли зворотної реакції і бажання у керівництва громади немає і немає розуміння для чого їм це потрібно”,— говорить Володимир Вермінський, депутат Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).

Інший об’єкт у Білецькій громаді, який планують оновити за кошти з соцеконому, це амбулаторія загальної практики-сімейної медицини у селі Ігровиця, стан якої кардинально відрізняється від ФАПу у Дітківцях. З порогу видно, що господар тут на місці.

“Справжній патріот — це добрий господар. Ми знаходимося зараз в селі Ігровиця і я вважаю, що ми на території доброго господаря, видно почерк старости і лікаря. Ми можемо говорити багато про сам заклад і в якому він стані знаходиться, але хай будівля 80-х років, але вона охайна, чистенька, помита, туди можна прийти і отримати відповідні послуги, навіть на тому старому обладнанні, яке є”, — розповідає народний депутат України Іван Чайківський.

З фонду соціального розвитку на об’єкт виділили 100 тисяч гривень. Ще 50 тисяч додала громада.

“Велика повага старості, працівникам цієї амбулаторії за те, що вони зберегли те, що було надбано і це не пропало і використовується. Ми бачимо, що є пацієнти, підтримується в досить належному стані амбулаторія. Звичайно, якщо є можливість підтримати це, дати якийсь новий розвиток, поштовх, то ми будемо сприяти, щоб це зробити”, — наголошує заступниця голови Тернопільської районної ради (команда Чайківського «За майбутнє») Уляна Хом’як.

Також народний депутат відвідав дитячі садки сіл Ігровиця та Дітківці. Не обійшовся робочий візит і без прийому громадян, на якому обговорювали питання, які турбують жителів Білецької громади.

Юля Вітюк
Відео Павла Лящинський

Загальноміське свято “Випускник-2021” відбудеться у Тернополі: буде дотримано необхідну дистанцію

На Львівщині пенсіонер розбещував дітей: що робив чоловік з малолітніми, не вкладається у голові