Тернопільський міськрайонний суд виправдав жінку, яка відмовилась надавати показання слідчому.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 квітня.
У 2018 році поліція розслідувала справу про відпуск провізором аптеки нарковмісних таблеток «Кодтерпін ІС» за відсутності в покупця рецепту на купівлю такого лікарського засобу. Підозру повідомили співробітниці аптеки. Як свідок допитувалась фізична особа підприємець, якій належала аптека.
Жінку допитали тричі. Вдруге під відеозапис. Втретє підприємиця відмовилась відповідати на будь-які запитання з приводу трудової діяльності підозрюваної на посаді провізора аптеки та її функціональних обов’язків. У протоколі свідок рукописним текстом зазначила, що КПК не передбачає повторного чи додаткового допиту свідка, сьогоднішній виклик вона сприймає як тиск та свідоме створення перешкод для здійснення підприємницької діяльності. Тому вона відмовилася давати показання та відповідати на будь-які запитання. Останні свої пояснення просила розцінювати, як скаргу на незаконні дії слідчого.
У суді жінка пояснила, що її працівниця обіймала посаду менеджера по замовленнях ліків. Співробітниця сама повідомила, що її обвинувачують у відпуску препарату під назвою «кодтерпін», якого вона не продавала та не мала права відпускати, відпуском препаратів займався провізор.
Власниця аптеки сказала, що відмовилася відповідати на поставлені запитання, бо намагалася уникнути негативних наслідків для себе та своєї співробітниці, не знала про що говорити. Переконана, що її працівниця нічого не робила і є невинувата. А слідчий поліції міг отримати інформацію щодо посади та посадових обов’язків співробітниці аптеки також іншим способом, окрім допиту. Запевнила, що на першому допиті все пояснювала слідчому. Але втретє відмовилася говорити. Надання показань щодо незаконної діяльності могло призвести до позбавлення її ліцензії.
Жінка, яка працювала в аптеці, розповіла, що обіймала посаду менеджера по постачанню. В її обов’язки входило: постачання ліків, перевірка термінів, розкладка по полицях. Їй вручили підозру, що вона відпустила препарат під назвою «кодтерпін», проте вона цього не робила, оскільки жодного відношення до відпуску ліків немає. Кримінальне провадження щодо продажу нарковмісних таблеток триває у суді четвертий рік.
Суд погодився, що власниця аптеки скористалась імунітетом свідка від самовикриття, закріпленим як в національному, так і міжнародному законодавстві, що свідчить про відсутність складу кримінального проступку. Жінка правомірно відмовилась від дачі показань щодо своєї підприємницької діяльності.
Громадянка допитувалась як свідок у справі, яка безпосередньо стосується її інтересів, зокрема як фізичної особи-підприємця, тому вбачала у показаннях загрозу особисто для себе. Особа має свободу від самовикриття і право не свідчити проти себе.
This website uses cookies.