Так, наголошують у Тернопільській міськраді, гаряча вода і тепло мають бути доступними для населення і саме держава несе відповідальність за нормальну роботу теплокомуненерго. Та якщо Кабмін не продовжить дію Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, то ми будемо позбавлені цих благ.
- На час дії Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу підприємство здійснювало післяплату за використаний газ, адже населення теж платить за тарифами після того, як отримає послуги, — кажуть в КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». — Та уряд припинив регулювання цін на газ для комунальних підприємств «Теплокомуненерго». «Нафтогаз» з 20 травня має продавати газ цим комунальним підприємствам за ринковою ціною. Ринкова вартість газу значно вища за ту, яка закладена на сьогодні у тарифі для населення.
До слова, 9 лютого 2021 року уряд зобов’язався знайти механізми компенсації місцевим підприємствам теплокомуненерго. Фактично, зобов’язався знайти спосіб покрити різницю між ринковою ціною газу і тією, яка закладена у тарифі для населення. Про це йдеться у меморандумі, який уклали уряд та Асоціація міст України.
У мерії Тернополя говорять, мовляв урядовці не вжили заходів для вирішення проблеми. Натомість, в черговий раз вирішили перекласти фінансове навантаження на регіони.
- Ще одним фактором, який ставить під загрозу можливість подачі гарячої води тернополянам – це розбіжність у тарифах, за якими підприємство купує електроенергію, газ та холодну воду, та тими, які закладені у тарифі на постачання гарячої води. Зокрема, підприємство купує дані ресурси дорожче, аніж продає споживачам. Держава жодного разу вчасно та у повному обсязі не повертала підприємствам теплоенергетики компенсації за різницю у тарифах, тому у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» накопичилися чималі борги, а боргова яма не сприяє якості у наданні послуг, — інформують у ТМР.