Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Польщі катастрофічно бракує сезонних працівників з України

Трудова міграція має особливий вплив на сезонні роботи у будь-якій країні. А в умовах карантинних обмежень будь-які перешкоди мають катастрофічні наслідки в аграрному секторі.

Про це повідомляє vgolos.com.

Вже зараз фермерські господарства сусідньої Польщі почали відчувати гостру нестачу робочих рук. Адже вже за кілька днів, наприкінці травня, розпочнеться сезон зі збору ягід.

За інформацією аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, польські підприємці скаржаться, що половина їхнього врожаю може бути втрачена, якщо іноземці не повернуться до сезонної роботи.

Незважаючи на те, що в Польщі через пандемію все-таки залишаються постійні робочі з України, це не вирішує проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві, де характер робіт саме сезонний.

Під час сезону збору ягід фермерам у Польщі потрібно додатково біля ста тисяч сезонних працівників. Адже чимало поляків у цей час також прагнуть заробити більше, а тому їдуть на схожі роботи у країни Скандинавії чи Німеччину або Нідерланди.

Натомість українці часто влаштовуються на сезон збирати фрукти, овочі, на переробку врожаю.

На Тернопільщині чоловік під час сварки порізав ножем дружину

Посол Узбекистану відвідав агропідприємства Тернопільщини (ФОТО, ВІДЕО)