На Тернопільщині жінка навіть не зрозуміла, як втратила 16000 гривень

Псевдопрацівники банку збагатилися на суму понад 20 000 гривень


Правоохоронці Тернопільщини задокументували два факти шахрайства пов’язані з привласненням грошових коштів у власників карткових рахунків. Після спілкування з додзвонювачами потерпілі втратили чималі суми.

Тернополянка розповіла, що псевдопрацівник банку зателефонував до неї під приводом розблокування інтернет-банкінгу. Жінка навіть не зрозуміла, як повідомила аферистові всю конфіденційну інформацію щодо свого електронного гаманця. Невдовзі їй надійшло сповіщення про зняття залишку в розмірі 16000 гривень.

Ще одна заявниця повірила, що невідомі намагаються привласнити її гроші. Аферист запевнив жінку, що кошти можна вберегти, однак для цього треба повідомити дані власника. Як наслідок, розмова з псевдобанкіром обійшлася жительці Чортківського району в 6000 гривень.

Відомості про дані події працівники поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вкотре наголошують мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.

Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.

Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку та зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів з клієнтом.

У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на гарячу лінію і уточнити у оператора всю інформацію по карті, при втраті або крадіжці – карту заблокувати.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *