Скандал у Зборівській громаді: у селян забрали пасовище (ФОТО)

Днями у селі Вільшанка Зборівської громади відбувся конфлікт через пасовище, яке передали в приватне володіння. Люди побачили, що на територію виїхав трактор і почав орати, викликали поліцію. Разом з місцевими жителями відстоювати збереження пасовища пішов і депутат Зборівської міської ради Євген Ратуш.

– Прикро, що не зважають на сільських мешканців, на закон — роздають пасовища у приватні руки. Не можемо пасивно спостерігати, коли в людей забирають землю! Конфлікт через пасовище у Вільшанці триває вже близько двох років. Спершу одну частину віддали в приватну власність, але ми відстояли. Потім і цю передали. Мова йде про 2 га землі. Це останнє пасовище в тій частині села. На вулиці, що поруч, господарі тримають 90 голів худоби! Де тепер мають випасати, – розповів Євген Ратуш (команда Івана Чайківського «За майбутнє»).
Відомо, що шматок поля у селі Вільшанка передали зборівчанину у 2019-му році. На той час поле було за межами населеного пункту. Пізніше ділянку ввели в межі села.
– Так званий власник уділу тричі приходив до старости за погодженням документів, але вона відмовляла. Мешканці звернулися до мене – як депутата. Ми ходили до міської ради. Нам пообіцяли все вивчити, провести збори, але так нічого й не зробили. Проте торік підступно просунули це питання на сесію міської ради у пакеті документів на приватизацію городів мешканців сіл. Лише згодом депутати виявили це. У міській раді нам тоді нічого не пояснили. Минулих вихідних виїхали орати поле. Зібралися обурені мешканці, я викликав поліцію, написав заяву, щоб роботи призупинили. Пасовища треба однозначно зберегти для майбутніх поколінь, щоб у селах могли й надалі розвивати тваринництво, – зазначив Євген Ратуш (команда Івана Чайківського «За майбутнє»).

Тепер цим питанням займатимуться правоохоронці. Вони проведуть розслідування і визначать, чи законно була виділена ділянка. Депутат Євген Ратуш наголосив, у разі неповернення поля людям – жителі мають намір позиватись до суду. До того ж додає, що у громаді вже неодноразово передавали пасовища у приватні руки.

Автор: Галас



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *