Купити квартиру без проблем: на що звернути увагу?

В житті людини придбання власного житла вважається однією з найважливіших подій. Купівля нерухомості є важкою та серйозною справою, яка потребує ретельної підготовки. Якщо ви не хочете потрапити у халепу, варто звернути увагу на деякі важливі моменти.

Які основні етапи придбання житла?

Ви вирішили купити квартиру в Тернополі, але не знаєте, з чого почати? Умовно весь процес можна розділити на три основні етапи:

  • шукаєте об’єкт нерухомості на сервісі OLX або аналогічних та віддаєте завдаток;
  • проводите юридичну перевірку всіх документів, які повинен надати продавець;
  • укладаєте договір купівлі-продажу.

Кожен етап має свої особливості та повинен містити певні кроки.

Нерухомість: шукати самостійно чи через агентство?

Спершу потрібно вирішити, як саме ви будете шукати житло: самостійно чи скористаєтеся допомогою спеціалістів з агентства. Якщо ви обрали перший варіант, будьте готові до довгого та важкого процесу. Хоча завдяки терплячості завжди можна відшукати ідеальну квартиру. В іншому випадку ви спершу повинні укласти довідково-інформаційний договір. Тут потрібно все ретельно перевірити, щоб не втратити свої кошти, якщо запропоновані варіанти не підійдуть.

Юридична перевірка документів

Якщо ви співпрацюєте з агентством, всі документи за вас проконтролюють фахівці. Якщо вирішили діяти самостійно, важливо звернути увагу на такі моменти:

  • не забудьте перевірити дійсність та справжність паперів;
  • продавець повинен додати до документів письмову згоду дружини/чоловіка;
  • якщо здійснюється продаж нерухомості за дорученням, краще відмовитися від цього варіанту;
  • обов’язково перевірте попередніх власників та їхню історію.

Пам’ятайте, що житло не повинне бути предметом судової суперечки. В такому разі його продаж вважається незаконним.

Укладання договору купівлі-продажу

Це завершальний етап процесу. Знайдіть перевіреного юриста, репутація у якого дійсно добра. Варто домовитися про проведення розрахунку в банку: так ви зможете захистити себе. Рекомендується брати розписку про те, що продавець отримав кошти. Не забудьте також про акт передачі/прийому квартири. В цьому документі обов’язково вказується стан житла на момент його передачі.

Під час купівлі квартири можуть з’явитися різні підводні камені. Якщо ви хвилюєтеся, що не зможете вирішити їх самостійно, варто звернутися по допомогу до фахівця.

Автор: ГаласЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *