Оскільки більшість крадіжок було скоєно у Львові, спритника шукала поліція міста Лева, проте затримали його у Тернополі.
На той час молодик разом зі своєю спільницею встигли залишити по собі недобру пам’ять ще й у двох містах на Волині та в Івано-Франківську. Характерно, що дует спеціалізувався на «Тойотах». Утім не могли спокійно пройти повз «Лексуси» та одну «Субару». Відтак загальна вартість викрадених іномарок сягає майже 11 млн. грн.! «Полювання» на «Тойоти» розпочалося восени 2014-го і завершилось у червні наступного року.
Місяць тому колегія суддів Тернопільського міськрайонного суду винесла свій вердикт злодію, який примудрявся за декілька хвилин відсканувати радіосигнал електронного ключа та відкрити будь-який замок автомобіля! Суд призначив йому 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Врахувавши строк його перебування під вартою відповідно до так званого «закону Савченко», віртуоз уже відбув 5 років 1 місяць і 4 дні!
Тим часом найдешевший викрадений ним автомобіль коштував понад 400 тис. грн., а найдорожчий – 1 млн. 300 тис. грн. Тож можете собі уявити, наскільки високим був рівень захисту тих «залізних коней»! Причому викрадач діяв як глухої нічної пори, так і вранці й навіть удень. Більше того, скажімо, напередодні викрадення «Тойоти» її власник – священнослужитель із Нововолинська не зміг зачинити дверцята. Відтак попросив дружину привезти з дому запасний ключ.
«Автомобіль не реагував на ключ. Думаю, поки я ходив у справах, злодій намагався просканувати електроніку мого авто», – згодом сказав потерпілий правоохоронцям.
Щоправда, цю «Тойоту», точніше, окремі вузли та агрегати, декілька місяців потому поліція виявить у Львові в аналогічній іномарці. Її власник придбав автомобіль через інтернет і нічого не знав про продавця, пише Тижневик “Номер один”
В іншої потерпілої, львів’янки С., «Тойоту» викрали буквально за декілька хвилин. У суді жінка розповіла, що приблизно о шостій вечора припаркувала автомобіль у дворі вказаного будинку, замкнула його на ключ, зайшла у під`їзд і почала підніматися. Перебуваючи між 4 та 5 поверхами, почула, що запустили двигун її авто, оскільки він голосно працював. Коли вона вибігла у двір, за «залізним конем» вже й слід простиг. Щоправда, незабаром правоохоронці машину знайшли та їй повернули, однак із салону зникли деякі особисті речі.
Зрозуміти дії злодія допомогли відеозаписи з камер спостереження та покази кермувальниці найдорожчого з викрадених авто – «Toyotа Land Cruizer 200» вартістю більш ніж 1 млн. 650 тис. На початку лютого 2015 року дівчина з Івано-Франківська приїхала до Львова на навчання. Залишивши автомобіль біля головного корпусу Національного університету ім. Івана Франка, одразу побігла на заняття. Після пар разом з одногрупницею сіли в іномарку та поїхали до гуртожитку. Зупинилася біля шлагбауму, при цьому перевірила, чи дверцята зачинені. Коли за 15 хвилин дівчина повернулася до «Тойоти» за речами, сліди іномарки вже навіть трохи снігом присипало. До речі, під час обшуку квартири автовикрадача було знайдено партійний квиток батька студентки, члена відомої в Україні політичної сили.
Так от, після цієї крадіжки правоохоронці, переглядаючи записи з відеокамер спостереження, зауважили, що за потерпілою та її подругою йшла жінка у світлій куртці. У руках тримала сумку і щось несла в ній. Дійшовши за ними до гуртожитку, переконалася, що дівчата зайшли всередину, вона повернулася до машини. Поряд з іномаркою вже стояв чоловік. Через пару секунд він легко відчинив дверцята, сів, запустив двигун і спокійно рушив геть. Обличчя чоловіка роздивитись не вдалося, натомість жінку розгледіли добре і згодом потерпіла впізнала її за одягом, світлим волоссям, ходою.
Однак цей відеозапис не розкрив таємниці, як автокрадій зламує замки. Про це він розповів під час слідчого експерименту. Насамперед продемонстрував електронний пристрій з антеною – таку собі радіостанцію. Саме її тримала в сумці його спільниця. Пристрій включався в радіусі 10 м від ключа автомобіля, при цьому на індикаторі запалювалось зелене світло. Коли ж пристрій ловив сигнал ключа автомобіля, то запалювався червоним. При цьому спільники мали підтримувати телефонний зв’язок, адже тільки-но у жінки на радіостанції починав світитися сигнал ключа, вона повідомляла про це чоловіка, водночас натиснувши спеціальну кнопку.
Щоб отримати сигнал, електронний геній, тримаючи інший електронний пристрій, повинен був знаходитись не далі, ніж за півкілометра від неї та за 3 м від автомобіля. Отже, коли включалася радіостанція, у нього на моніторі починало почергово світитися зелене та червоне світло, що означало: автомобіль розблоковано і можна запускати двигун. Що він негайно і робив, направляючи антену пристрою на кнопку пуску двигуна, де його і залишав при транспортуванні до гаража. Якщо розкодувати не вдалося, прилад взагалі не світився.
Таким чином, припущення священнослужителя з Волині, що хтось намагався зісканувати ключа від його іномарки, через пів року підтвердив сам підозрюваний на слідчому експерименті. Утім незабаром він повністю відмовиться від своїх слів, а на суді взагалі не захотів надавати свідчення. Лише сказав, що під час затримання поліцейські тиснули на нього та залякували, от він і трохи «розколовся».
Під час розгляду справи у суді стало відомо, що автозлодій жив неподалік Львова, мав свою фірму-шрот і спеціалізувався на запчастинах до «Тойот», хоча сам їздив на «Мерседесі». Із слів одного зі свідків, обвинуваченого знав 6 років, оскільки неофіційно працював на нього, не раз розбирав на якомусь складі «Тойоти» і «Лексуси» – загалом приблизно 7 іномарок. У травні 2015 року їздив з ним до Тернополя, де у гаражі розбирали «Субару». Його дивувало, що всі автомобілі були у доброму стані, а їх потрібно повністю «розкурочити». Та обвинувачений пояснював, що привозить машини з-за кордону, і він йому вірив. Тим паче, що той розповідав, ніби має свій шрот і там продає зняті автозапчастини. За роботу платив по 500-1000 гривень.
І хоча найбільше крадіжок злодій-віртуоз вчинив у Львові, затримали його в Тернополі та ще й на гарячому: в орендованому гаражі розбирав щойно викрадену новеньку «Тойоту» вартістю понад 750 тис. грн. Поруч стояв напіврозібраний «Лексус». Також викрадений у Тернополі.
Декілька місяців молодик провів у слідчому ізоляторі Львова. Та коли за нього внесли грошову заставу, він примудрився виїхати за кордон. Лише нещодавно його затримали в одній із країн Європи та депортували в Україну. На жаль, у суді з 13 епізодів було доведено лише два останні, саме тернопільські. Відтак обвинувачення було перекваліфіковано з ч.3 на ч.2 ст. 289 КК України. За вироком суду наступні 5 років він проведе за гратами. На жаль, його спільниця і далі десь переховується.
Тим часом ні з чим залишилися потерпілі – суд відхилив пред’явлені ними цивільні позови на загальну суму майже 4 млн. 700 тис. грн.
Джерело: Тижневик “Номер один”