Сьогодні, 17 березня, відбулося засідання другої сесії Тернопільської обласної ради.
Сесія Тернопільської обласної ради підтримала рішення «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної ради України про необхідність внесення змін до законодавства щодо продовження бюджетної децентралізації і забезпечення спроможності обласних бюджетів».
«З огляду на необхідність зміцнення доходної бази місцевих бюджетів, підвищення ступеня їх фінансової незалежності, до Бюджетного кодексу України доцільно внести такі зміни:
10% — доходи Державного бюджету України (п. 1 ч. 2 ст. 29 БК) (зараз – 25%);
30% — доходи бюджету АР Крим та обласних бюджетів (п. 1 ч. 1 ст. 66 БК) (зараз – 15%);
60% — доходи бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення , районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (п. 1 ч. 1 ст. 64 БК) (зараз так само).
Депутати також ухвалили звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розробки відповідної нормативної бази і системного підходу у лікуванні спінальної м’язової атрофії (СМА) та щодо звільнення політв’язня Олега Аркадійовича Приходька. Народні обранці також закликали Президента України, Верховну Раду України, Вищу раду правосуддя, Офіс Генерального прокурора звільнити політичних в’язнів Ігоря Гуменюка, Андрія Антоненка, Сергія Стерненка та інших українських націоналістів, які не словом, а ділом показали свій патріотизм під час Революції Гідності та на східному фронті в 2014-2016 роках, позбавити Попревича суддівської посади без права в подальшому займати державні посади, а також звільнити Ірину Венедіктову з посади Генерального прокурора.
Сесія облради також звернулася до Президента України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України із закликом про невідкладне прийняття закону щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм. Депутати звернулися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад України щодо передачі обласним радам повноважень у частині надання спеціальних дозволів на користування корисними копалинами місцевого значення».
«Ми, депутати Тернопільської обласної ради, стверджуємо, що для якісного та ефективного функціонування територіальних громад, зміцнення їхньої матеріально-фінансової основи щодо вирішення регіональних екологічних проблем, ефективної реалізації державної регіональної екологічної політики на місцях важливим є надання повноважень обласним радам щодо видачі спеціальних дозволів на користування надрами місцевого значення. Це дозволить оперативно вирішувати питання, вивести з тіні незаконний видобуток корисних копалин, наповнити місцеві бюджети за рахунок рентної плати тощо. Видача зазначених спецдозволів обласним рада дасть можливість значно спростити їх отримання, враховуючи думку територіальних громад у сфері надрокористування та сприятиме залученню інвесторів, створенню додаткових робочих місць», — йдеться у зверненні.
На завершення сесії було підписано меморандуми про міжрегіональну співпрацю між Тернопільською обласною радою та Івано-Франківською і Волинською обласними радами. У меморандумах зазначається про створення сприятливих умов для розвитку міжрегіонального співробітництва у соціально-економічній та гуманітарній сферах, зокрема в галузях: освіти, науки і культури; охорони здоров’я та соціального захисту; розвитку туризму і спорту; інвестицій, у томі числі з питань залучення міжнародної технічної допомоги; екології та раціонального використання природних ресурсів.
This website uses cookies.