Що робити, якщо вас укусив собака? Історія чоловіка, який потрапив у халепу, бо вакцини у Тернополі немає

Молодого чоловіка Богдана Зозуляка у Тернополі вкусив собака. Пан Богдан у соцмережах написав, як він шукав вакцину та як його “футболили” від лікарні до лікарні.

“Історія про те, як у Тернополі допомагають зі СКАЗом.

01.02 9:40-9:55 Понеділок, ідучи на роботу з Будного до центрального ринку, на стежці перед овочевим ринком укусила в ногу невідома собака. Їх було 2, йшли в мою сторону, я відійшов вбік, щоб вони змогли вільно пройти. Одна почала гавкати, друга вкусила в ногу і побігла. Порвані штани, 2 неглибоких рани від укусів довжиною ±3см. Одразу поїхав в травмпункт на Шпитальну. Оглянули, вакцини нема, сказали чекати, або купляти самому. Точних дат немає, просто чекайте. Дали довідку, сказали їхати з нею в поліклініку. Також порадили знайти собаку і дивитись за нею.

1. Як я її маю розпізнати? Таких собак пів міста
2. Якщо вона помре за 14 днів, то користь від вакцини за цей час сильне впаде. Яка гарантія, що на 14й день вона з’явиться?
Одразу дзвоню в Віасан і Оксфорд, не мають права на таку вакцину
Пробую замовити в інтернеті – в 3х місцях немає в наявності. Далі не шукав, бо з’явилось декілька інших варіантів.

Дзвоню до сімейного лікаря, сказав їхати в 3 лікарню наступного дня до травматолога.

02.02 Вівторок, знову пропускаю роботу. Близько 11:00 їду в 3 лікарню. Відсидів в черзі 2 години. Травматолог каже, що зі Шпитальної не мали відправляти в поліклініку, адже вони ніяк не можуть допомогти. Усю вакцину від СКАЗу забрали на початку пандемії, а лікарню перетворили в ковідну, є тільки ревакцинація в 2 лікарні, але сама вакцина може бути тільки в 1. Також додав, що в крайньому випадку можна просити знайомих привезти вакцину з Польщі, бо тут не найдемо.

Вертаюсь на Шпитальну. Йду до лікаря, лікар каже, що це 3 лікарня не повинна була відправляти назад і хоче перенести відповідальність. Також додав: “Взагалі ми мали вас покласти в лікарню і наглядати за станом, а там, якщо що відправити в реанімацію”. Реанімація в даному випадку означає 100% смерть.

Але завів до зав. відділення. Він на операції. Знову чекаю в черзі. За цей момент пішов до головного лікаря, чи може він допомогти. Він сказав, що я собі накручую, а від укусу нічого не буде, потрібно лише промити рану. А від вакцини побічного більше, ніж корисного. Ні собі, ні свому синові він би вакцину не робив. Вважаю, що за такі слова, як мінімум, повинна бути перевірка на профпридатність.

Зав. відділення повторив стандартні слова, що вакцини нема, треба чекати, але дав пораду дзвонити в районні лікарні.
Я прописаний в Заліщицькому районі, тому одразу подзвонив в Заліщицьку лікарню. У них є.

03.02 Поїхав в Заліщики, розповів, що сталось, одразу вакцинували, уже зробив 3 прививки, лишилось 2

А тепер у мене є ряд питань:
1. Чому вакцина проти вірусу з 100% смертністю відсутня?
2. Чому головний лікар антипрививочник?
3. Чому замість того, щоб нормально пояснити ситуацію, мене дружно перенаправляють з одної лікарні в другу?

4. Я знайшов вихід з ситуації, а що робити бабцям/середньостатистичним працівникам? У них є можливість вільно не приходити на роботу, тратити гроші на дорогу/вакцину? Єдиний варіант для них – надіятись, що собака не скажена?

Я втратив цілий робочий тиждень (день укусу, наступний, 5 днів вакцинації), за 2 дні поїздок на таксі між лікарнями та аптеками потратив близько 1000грн, враховуючи, що це різні кінці міста іншого варіанту немає. І зараз 5 поїздок по 300грн в Заліщики.

Мені було б набагато легше і не сильно дорожче, якщо не дешевше купити цю вакцину за 5000 і привитись в нормальній клініці, а не руїнах, що у нас називаються лікарнею.
Але чомусь це неможливо для приватних клінік.
Якщо у когось подібна ситуація – готовий разом іти в суд/ЗМІ”, – йдеться у повідомленні.
Підписуйтеся на наш телеграм-канал “Тернопільські новини 24/7”

Автор: РедакторКоментар до: “Що робити, якщо вас укусив собака? Історія чоловіка, який потрапив у халепу, бо вакцини у Тернополі немає

  1. Ірина
    09.02.2021 з 14:42

    У мене також була така сама ситуація 5 років тому. Мене вкусив собака на вул. Текстильній. В травмпункті, замість того щоб спочатку обробити мені рану, довго і монотонно записували мої дані( ніби це не можна було зробити після процедури),а лікар розказував , що в мене по гороскопу несприятливий період. Я шукала вакцину по всьому місту – ніде не було. Писала головному лікарю, для “галочки” відписалися, але також нічим не допомогли. Вакцину я так і не знайшла. Дякувати Богу собака не був скажений і все обійшлося. А могло бути зовсім по іншому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *