Скандал: хто збудує спортивний центр у Великих Гаях, вартістю понад 80 млн грн?

 У листопаді минулого року Великогаївська сільська рада презентувала ідею створення Центру активних видів спорту на вулиці Садовій. Будівництво сподівалися розпочати ще наприкінці року, однак відповідний тендер досі не завершено.

Тоді відбулася зустріч за участі голови Великогаївської сільської ради ОТГ Олега Кохмана, заступника сільського голови  Галини Кравчинюк, керівників відділів Великогаївської сільської ради та представників проєктувальника,  щодо представлення  проєкту будівництва “Центру активних видів спорту”  на вул.Садовій в селі Великі Гаї.

Великогаївською сільською радою ОТГ було оголошено тендер на будівництво центру, який має стати родзинкою громади і сприяти розвитку спорту не тільки в ОТГ, а й у цілій області. Очікувана вартість склала — 81 млн. 859 тис 150 грн.

«Будівництво повинно відбуватися у три черги, перша з яких може розпочатися уже найближчим часом. Ми усі повинні приложити максимум зусиль для реалізації такого важливого та великого проекту» — говорив тоді голова Великогаївської об’єднаної територіальної громади Олег Кохман.

Участь у аукціоні, який відбувся 7 грудня минулого року, взяли три фірми — ПП “СПЕЦБУД-ЗАХІД”, ТОВ “Тернопільбуд” та ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ “ВАЛК”. За підсумками аукціону, перемогу здобуло ПП “СПЕЦБУД-ЗАХІД”, яке запропонувало виконати відповідні роботи за 75 млн 219 тис 907,20 грн.

Однак 10 грудня тендерний комітет відхилив пропозицію ПП “СПЕЦБУД-ЗАХІД”, адже, на думку комітету, не всі документи цієї компанії були подані і підготовлені належним чином. Отож, переможцем тендеру визнали ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ “ВАЛК”, яка запропонувала ціну 78 млн 998 тис 571,42 грн.

Як і очікувалося, ПП “СПЕЦБУД-ЗАХІД” подав скарги на це рішення, і, якщо першу його скаргу було скасовано, то скаргу від 21 грудня Постійно діюча адміністративна колегія АМКУ розглянула і: “зобов’язала Великогаївську сільську раду скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції приватного підприємства “СПЕЦБУД-ЗАХІД” та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ “ВАЛК” переможцем процедури закупівлі — “Будівництво центру активних видів спорту по вул. Садовій, на території Великогаївської сільської ради”.

Отож, через майже три місяці з моменту оголошення тендеру питання щодо компанії, яка буде його будувати все ще відкрите. Зазначимо лише, що львівське ПП “СПЕЦБУД-ЗАХІД” до цього моменту не брало участь у тендерах на території нашої області, а працювало на теренах Львівської (загальна вартість робіт 56 млн грн), Івано-Франківської (65 млн грн) і Закарпатської (16 млн грн) областей. За даними Опендатабот, кінцевими бенефіціарними власниками підприємства є Володимир Олійничок (50%) та Марія Романів (50%). Статутний капітал компанії — 20 тис грн. Цікаво, що прізвища Володимира Олійничка і Марії Романів фігурують і на чолі інших компаній. Так, за повідомленням Харківського антикорупційного центру,  у грудні минулого року Департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклало угоду з ПП «Ромб+» щодо будівництва нового онкоцентру вартістю 737,75 млн. грн. У аукціоні взяло участь ПП «Ромб+» зі Львова, яке запропонувало виконати роботи за 737 млн. грн. – майже на 100 млн. менше ніж очікувана вартість. Субпідрядниками вказані ПП «Флоріан», ТОВ «Група компаній Енергомонтаж» та ПП «Спецбуд-Захід». Усі фірми з Львівської області. Засновниками ПП «Ромб+» є Іванна Романів та Петро Олійничок. Директором – Володимир Романів. Фірма спеціалізується на будівництва багатоповерхових комплексів. Засновниками ПП «Спецбуд-Захід» є Володимир Олійничок та Марія Романів, ТОВ «Група компаній Енергомонтаж» – Сергій Калейніков, ПП «Флоріан» – Софія Левкович, Петро Литвин та Василь Клапко.

ТОВ “БУДІВЕЛЬНУ КОМПАНІЮ “ВАЛК” (керівник — Сергій Ліщишин) зареєстровано у Тернополі. Участь у тендерах брала тільки на території нашої області (загальна вартість робіт — 250 млн грн). За даними Опендатабот, кінцевими бенефіціарними власниками підприємства є Юрій Табалюк (90%) та Сергій Ліщишин (10%). Статутний капітал компанії — 1 млн грн.

 

 

Автор: Бойко РоманЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *