З Підручним на чолі: завтра збірна України стартує на чемпіонаті світу з біатлону (повний календар)

У Поклюці розпочинається головне біатлонне змагання року.

Уже цієї середи, 10 лютого, у словенській Поклюці стартує чемпіонат світу з біатлону. Першою гонкою буде змішана естафета, яка стартує о 16:00 за київським часом.

Збірна України вже традиційно виступить у всіх видах програми (хоча до деяких із них, зокрема, до мас-старту, ще доведеться пройти відбір). У силу різних причин цей сезон не назвеш найкращим для українського біатлону, однак, як відомо, курчат рахують восени, а для вітчизняних біатлоністів лакмусовим папірцем завжди є чемпіонат світу або Олімпійські ігри.

Наразі ж протягом гонок шести перших етапів Кубка світу в активі українців лише одна нагорода. Срібну медаль в індивідуальній гонці наприкінці січня здобула Юлія Джима під час етапу в італійському Антхольці. До речі, в заліку індивідуальних гонок Юлія нині йде другою (крім «срібла» в Італії, в її активі ще 10 місце в «індивідуалці» на першому етапі) і поступається лише італійці Доротеї Вірер (вона була четвертою в Антхольці, але виграла гонку в Контіолахті). Індивідуальна гонка у виконанні Юлії Джими, очевидно, стане найголовнішим медальним шансом жіночої частини української команди в Поклюці.

Інший шанс, більше гіпотетичний, — у класичній естафеті, традиційно сильному номері програми для жіночої збірної. Тим більше, що основна «золота» олімпійська четвірка знову зібрана і виступить у Поклюці. Ось тільки з часу олімпійської перемоги в Сочі минуло вже сім років, і тепер на чотирьох (хоч і не варто говорити про вік жінок, але це не той випадок) —Віту і Валю Семеренко, Олену Підгрушну і Юлю Джиму — аж… 134 роки. Однак інші три представниці нашої команди — Блашко, Бех і Меркушина (вона, до речі, восени встигла змінити прописку з тернопільської на закарпатську) — очевидно поки що поступаються за рівнем підготовки ветеранкам. Цього сезону в естафетах українки посідали 5,7 і двічі 8-мі місця. Однак не будемо забувати, що українки здобували нагороди в естафетах на трьох попередніх чемпіонатах світу, а торік саме ця нагорода була єдиною для всієї нашої команди. Тому дівчатам не залишається нічого іншого, як стряхнути пилюку й здобути Поклюку!

Що стосується інших видів жіночої програми — спринту, гонки переслідування і мас-старту — то там українки, будемо відверті, мають обмаль шансів здобути нагороду. Залишається, щоправда, невеличкий бонус, але до нього ми повернемося наприкінці статті.

Чоловіча частина збірної традиційно найбільше покладається на свого лідера — тернополянина Дмитра Підручного. Він справді підходить до чемпіонату в чудовій формі і за сприятливих обставин претендуватиме на нагороду в кожній гонці, в якій братиме участь, окрім хіба що «індивідуалки» на 20 км, яка традиційно не вдається Дмитрові, отож, її варто навіть пропустити.

Другий і третій номери нашої команди — Артем Прима і Антон Дудченко — також мають певні успіхи цього сезону (перший — чемпіон Європи, другому лише частки секунди не вистачило до нагороди на Кубку світу), однак їх шанс на високі місця хіба що в естафеті. Там, щоправда, немає сильного четвертого номера (напередодні чемпіонату стало відомо, що травмований Сергій Семенов пропустить весь нинішній сезон), але, знову ж таки за сприятливих обставин, українці все ж можуть розраховувати на успіх.

Ну, і нарешті довгоочікуваний бонус — змішані естафети. Їх на чемпіонаті в Поклюці буде дві, і одна з них відбудеться вже 10 лютого. Там наша команда буде представлена найсильнішим складом — Прима/Підручний/Джима/Підгрушна, а отже, може почати чемпіонат з чудового заспіву. Інша змішана естафета — одиночна — відбудеться пізніше. У ній все буде залежати від вибору складу команди, наприклад, пара Підручний/Джима має шанс теж створити сенсацію.

Календар чемпіонату світу в Поклюці

10 лютого (середа). 16:00. Змішана естафета.

12 лютого (п’ятниця). 15:30. Спринт (чоловіки).

13 лютого (субота). 15:30. Спринт (жінки).

14 лютого (неділя). 14:15. Гонка переслідування (чоловіки).

14 лютого (неділя). 16:30. Гонка переслідування (жінки).

16 лютого (вівторок). 13:05. Індивідуальна (жінки).

17 лютого (середа). 15:30. Індивідуальна (чоловіки).

18 лютого (четвер). 16:15. Одиночна змішана естафета.

20 лютого (субота). 12:45. Естафета (жінки).

20 лютого (субота). 16:00. Естафета (чоловіки).

21 лютого (неділя). 13:30. Мас-старт (жінки).

21 лютого (неділя). 16:15. Мас-старт (чоловіки).

 

Автор: Бойко РоманЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *