“Вітаємо! Ви виграли авто!”: тернополянка потрапила в пастку шахраїв

Телефонне шахрайство – це найпоширеніший вид платіжного шахрайства. Зловмисники намагаються отримати дані банківської карти або під різними способами домогтися передачі грошей. Аферисти повідомляють жертвам про виграш іномарок та переконують здійснити транзакції щодо перерахунку коштів «за приз».

 

Потенційній жертві надходить SMS-повідомлення про виграш автомобіля, більше деталей пропонується дізнатися на сайті або за телефоном.

Людина, передзвонює за вказаним номером, де їй пояснюють, щоб отримати свій приз, необхідно сплатити податок у розмірі 1% від його вартості. При цьому вони підкреслюють, що повна сума податку сягає 30% ціни автомобіля, але “фірма” готова взяти оплату 29% на себе. Для переконливості шахраї навіть можуть створити сайт, на якому є вся інформація щодо «акції» та відгуки попередніх переможців.

Від такого роду злочину потерпіла й жителькаТернополя. Вона переказала понад 8000 гривень на рахунок афериста, аби лише отримати новеньку автівку. Однак, коли заявниця намагалася зв’язатися з аферистом, його телефон був вимкнений.

Відомості про злочин внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці наголошують, що коли до вас телефонують з такою інформацією, найкраще:
– завершити розмову та ігнорувати подібні SMS-повідомлення – це 100% шахрай;
– нікому не переказувати кошти та не повідомляти жодних персональних даних чи реквізитів карток.

Пам’ятайте, податки не перераховує отримувач виграшу. Сплата за оподаткування виграшу здійснюється завжди оператором акції.

Автор: РедакторЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *