Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Студентка з Чорткова отримала президентську стипендію

Олександрі Шаровській з Тернопільщини призначено президентську стипендію.

Указом президента України № 572/2020 від 16 грудня цього року чортків’янці Олександрі Шаровській, котра є студенткою відокремленого структурного підрозділу “Чортківський фаховий коледж економіки та підприємництва Західноукраїнського національного університету”, призначено президентську стипендію Президента України за перемогу в Х Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Вищезазначена стипендія призначається строком на один календарний рік.

Довідка:

Президентська стипендія в Україні 2020: кому надається?

Підвищена стипендія в Україні згідно з Указом Президента уготована призерам конкурсів та олімпіад всеукраїнського масштабу. Бюджетні статті на виплату президентської стипендії мають такі нормативи:

  • учням ПТУ – 1420 гривень;
  • студентам вищих структур 1-2 ступеня акредитації – 2130 гривень;
  • студентам університетів та академій 3-4 ступеня акредитації – 2720 гривень.

Призові місця у всеукраїнській олімпіаді нагороджуються виплатами 2600 гривень, такою ж сумою преміюється дослідницька діяльність в Малій академії наук України. Міністерство фінансів розглядає можливість підвищення Президентської стипендії в Україні, але за умови зменшення претендентів. Це означає, що тільки найдостойніші і перспективні студенти нашої країни зможуть отримувати фінансові кошти, що виділяються спеціальними фондами. Саме в них уряд хоче побачити потенціал і майбутнє України. Грошові заохочення повинні провокувати розумовий розвиток, розвивати прагнення до знань і прояв здорової конкуренції в студентському середовищі.

В Іспанії випустили марку, присвячену всесвітньо відомому українському художнику з Тернопільщини

За добу 149 нових випадків та три летальних: коронавірус на Тернопільщині