Відповідаючи на запитання, чи є рознощиком коронавірусу людина, яка вже перехворіла, але контактує з хворим на COVID-19, Комаровський навів як приклад ситуацію з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном. Чиновник перехворів на коронавірус ще навесні, але днями контактував з COVID-19 і через це пішов на самоізоляцію.
Як інформує “ТСН“, наразі чітких рекомендації щодо самоізоляції людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу, але проживають з інфікованою людиною в одному помешканні – немає. Тому у такій ситуації потрібно враховувати логіку і здоровий глузд, заявив відомий педіатр Євген Комаровський на своєму YouTube-каналі.
“Може через рік-два будуть абсолютно зрозумілі, конкретні рекомендації: якщо ви були в контакті, треба на такі-то терміни йти на самоізоляцію чи не треба… але зараз цього немає”, – сказав лікар і наголосив, що самоізоляція все ж необхідна.
За словами педіатра, важливо точно знати, чи має людина, яка поборола коронавірус, характерні імуноглобуліни G. Але якщо є тісний контакт із зараженим, то виходити із самоізоляції краще тільки по закінченню необхідного періоду часу – 24 днів.
“Хтось із членів сім’ї захворів, і ви з цією людиною контактуєте. От якщо перші симптоми з’явилися, умовно кажучи, 1 листопада, то скільки ця людина буде заразною? Теоретично максимум 7-8 днів, але наука епідеміологія вирішить, що краще перестрахуватися і скаже – 10 днів. Тобто ви контактуєте до 10 листопада. А тепер додайте 14 днів – максимальний інкубаційний період – значить, ви можете йти на волю 24 листопада”, – порадив лікар.